Судове рішення #8137877

                                                                                                                  Справа №   2-43/2010р.

РІШЕННЯ

іменем України

03.03.2010 року                                                 Тростянецький районний суд

                                                                              Вінницької області

в складі: головуючого судді Волошина І.А.

                 при секретарі Чудак Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тростянець Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення додаткових витрат на оздоровлення дітей,-

ВСТАНОВИВ:

01.10.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат пов'язаних з оздоровленням неповнолітніх дітей – дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в сумі 841 грн. 48 коп.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просила стягнути з відповідача на її користь 841 грн. 48 коп. додаткових витрат на оздоровлення дітей, пояснила, що діти потребували  оздоровлення, оскільки дочка ОСОБА_3 хворіє на ЧДБ хронічний тонзиліт гострий бронхіт, син ОСОБА_4 хворіє на ЧДБ хронічний тонзиліт гострий трахеобронхіт, в зв’язку з чим з 26.06 по 29.06.2009 р. відпочивали на б/о «Водограй» в смт. Затока Одеської області.

 Відповідач позовні вимоги визнав повністю, проти їх задоволення не заперечував.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд визнає за необхідне позов задовольнити повністю.

Встановлено, що  ОСОБА_2 сплачує аліменти на користь  ОСОБА_1В на утримання  дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 2/3 частини всіх видів його доходів; діти потребують оздоровлення, оскільки дочка ОСОБА_3 хворіє на ЧДБ хронічний тонзиліт гострий бронхіт, син ОСОБА_4 хворіє на ЧДБ хронічний тонзиліт гострий трахеобронхіт (а.с. 10), в зв’язку з чим з 26.06 по 29.06.2009 р. відпочивали на б/о «Водограй» в  смт. Затока Одеської області (а.с.11), позивачкою затрачено на їх оздоровлення 1650 грн. (а.с. 11), добровільно участі у цих витратах батько не приймає.

За змістом ст.185 Сімейного кодексу України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину зобов`язаний брати участь в додаткових втратах на дитину, що викликанні особливими обставинами, зокрема її хворобою.

Оскільки, неповнолітні діти внаслідок захворювання потребували оздоровлення та в зв'язку з цим додаткових витрат з боку матері, на утриманні якої знаходяться діти, то з метою захисту майнових прав позивачки відповідача необхідно зобов'язати відшкодувати  половину понесених нею витрат на оздоровлення дітей, а саме 841 грн. 48 коп.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214,215,216 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 841 грн. 48 коп. понесених витрат на оздоровлення дітей.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через суд Тростянецький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.    

      Суддя: /підпис/

З оригіналом вірно:

Рішення набрало законної сили .15.03.2010 р.

Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі № 2-43/2010 р. Тростянецького районного суду.  

Суддя Тростянецького районного суду                                    Волошин І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація