справа № 2-А-361 /06
№ 2-А-47/07
УХВАЛА
22.02.2007 р. Московський районний суд м. Харкова
У складі: головуючого судді Гончар В.О. при секретарі Фатєєвій В.О. Розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1в інтересах ОСОБА_2до Державного комітету України у справах національності та міграції, про скасування рішення та надання статусу біженця
ВСТАНОВИВ
18.08.2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду в інтересах громадянина Афганістану ОСОБА_2з адміністративним позовом, в якому просить скасувати рішення Державного комітету України у справах національностей та міграції від НОМЕР_1про відмову в наданні статусу біженця в Україні та зобов'язати зазначений комітет надати статус біженця в Україні.
Позивач у судове засідання не з'явився, не зважаючи на те, що про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача заявила клопотання про залишення позову без розгляду, у зв'язку з тим, що позивач діє в інтересах ОСОБА_3, але не має повноважень на ведення справи.
Суд, вислухавши думку представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню по наступних підставах.
Згідно п.2 ч.І ст. 155 КАС України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1. діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3. Однак, відповідно до ст. 56 КАС України, права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, захищають у суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачи, опікуни, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Документи, що підтверджують такий статус щодо неповнолітнього ОСОБА_3. в матеріалах справи відсутні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 48, 56, 155 КАС України
УХВАЛИВ
Цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1в інтересах ОСОБА_2до Державного комітету України у справах національності та міграції, про скасування рішення та надання статусу біженця залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, якщо будуть усунуті підстави, з яких заява була залишена без розгляду.
Суддя