ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"17" лютого 2010 р. Справа № 16/10-10
вх. № 224/6-16
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
заявника - не з'явився;
ОСОБА_1 - не з'явився;
розглянувши справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Олександрія
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків
про видачу виконавчого документа
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області із заявою про видачу наказу на підставі рішення третейського суду звернулась ОСОБА_2, яка вказує , що постійно діючим третейським судом при товарній біржі "Біржа з реалізації майна в процедурах банкрутства" винесено рішення по справі № 1/64-09 від 11.11.2009р., яким її позов задоволено повністю та стягнено з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 102 000,00 грн. та 50 грн. судових витрат.
17.02.2010р. постійно діючим третейським судом при товарній біржі "Біржа з реалізації майна в процедурах банкрутства" було надано до канцелярії господарського суду матеріали третейської справи №1/64-09.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, витребуванні судом документи не надав, про час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Боржник у судове засідання не з'явився, витребуванні судом документи не надав, про час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи, що відповідно до ч. 1 ст. 56 Закону України "Про третейські суди" неявка сторін чи однієї із сторін не є перешкодою для судового розгляду заяви, суд вважає за можливе розглянути заяву без участі сторін.
За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у порядку передбаченому ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши матеріали третейської справи № 1/64-09, судом встановлено наступне.
Згідно з ч.1 ст. 56 Закону України "Про третейські суди", заява про видачу виконавчого документа може бути подана до компетентного суду протягом трьох років з дня прийняття рішення третейським судом.
Відповідно до абз. 9 ст. 2 Закону України "Про третейські суди" компетентний суд - місцевий загальний суд чи місцевий господарський суд за місцем розгляду справи третейським судом.
Відповідно п. 1.1. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування господарськими судами Закону України "Про третейські суди" від 11.04.2005 р. N 04-5/639, компетентним судом, до якого оскаржуються рішення третейського суду і який здійснює видачу виконавчого документа, може бути у розумінні статті 2 Закону як місцевий загальний суд, так і місцевий господарський суд, за місцем розгляду справи третейським судом.
У вирішенні питання про те, який суд, загальний чи господарський, компетентний розглядати заяви про скасування рішення третейського суду, господарським судам необхідно виходити з вимог статті 15 Цивільного процесуального кодексу України та статей 1, 12 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності - це означає, що право на звернення до господарського суду повинно бути прямо передбачено законодавчими актами України.
Для встановлення чи є господарський суд Харківської області компетентним судом щодо розгляду заяви про видачу виконавчого документу, ухвалою від 21.01.2010 р. суд зобов’язав заявника надати суду витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо місцезнаходження, видів діяльності заявника та ОСОБА_1 станом на день подання заяви до суду; письмові пояснення щодо дійсності третейської угоди (чи не визнана третейська угода недійсною компетентним судом); письмові пояснення щодо чинності рішення третейського суду (чи не скасовано рішення третейського суду компетентним судом).
Однак, заявник без поважних причин витребувані судом документи, необхідні для розгляду заяви та встановлення компетентності господарського суду Харківської області щодо розгляду заяви про видачу виконавчого документу не надав.
Дослідивши матеріали третейської справи 1/64-09 суд встановив, що до матеріалів справи долучено не засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_1 НОМЕР_1 дата проведення реєстрації 12.06.2007р. (аркуш третейської справи 26) та копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_2 НОМЕР_2 дата проведення реєстрації 30.10.2006р. (аркуш третейської справи 22). Матеріали третейської справи №1/64-09 також не містять відомостей чи були позивач та відповідач станом на дату винесення рішення третейського суду суб'єктами підприємницької діяльності чи не було здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичних осіб підприємців ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Враховуючи, що заявник не надав суду витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в підтвердження що заявник та ОСОБА_1 станом на дату винесення рішення третейського суду та на дату звернення із заявою до господарського суду були суб'єктами підприємницької діяльності; зазначені докази є необхідними для встановлення чи є господарський суд компетентним судом для розгляду заяви про видачу виконавчого документу, без надання витребуваних документів неможливий розгляд заяви про видачу виконавчого документу по суті.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити заяву про видачу виконавчого документу без розгляду.
Керуючись п. 5 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Залишити заяву про видачу виконавчого документу без розгляду.
Після усунення обставин, що зумовили залишення заяви без розгляду, заявник має право знову звернутися з нею до господарського суду в загальному порядку.
Суддя
- Номер:
- Опис: видачу виконавчого документа
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 16/10-10
- Суд: Господарський суд Харківської області
- Суддя: Здоровко Л.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2010
- Дата етапу: 17.02.2010