Судове рішення #8131997

          

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________________________________________________

__________________________________________________________________________________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65  тел.(8-0412) 48-16-02

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 "09" лютого 2010 р.                                                           Справа № 12/133-НМ

Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого   судді                                                  

суддів:                                                                        

                                                                                   

при секретарі                                                             ,

за участю представників сторін:

від позивача: Грінчук Н.А. (довіреність №03/03 від 11.01.2010р.),

від відповідача:

- виконавчого комітету Житомирської міської ради: Хижняк Н.І. (довіреність №26/5 від 04.01.2010р.),

- КП  "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" Житомирської обласної ради: Сечін С.М. - начальник - (посвідчення №НОМЕР_1),

від третьої особи: Корнійчук А.О. - генеральний директор,

        Біленький В.В. (довіреність №5 від 27.01.2010р.),

від прокуратури: Сич Ю.М. (посвідчення №НОМЕР_2),

 

розглянувши апеляційну скаргу Житомирського обласного виробничо-

торгівельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся"

на рішення господарського суду Житомирської області

від "13" листопада 2009 р. у справі   

за позовом першого заступника прокурора Житомирської області в інтересах державив

особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській

області (м.Житомир)

до виконавчого комітету Житомирської міської ради (м.Житомир),

комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної

інвентаризації" Житомирської обласної ради (м.Житомир),

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на

стороні відповідачів - Житомирське обласне виробничо-торгівельне об'єднання

місцевої промисловості "Полісся" (м.Житомир)

про скасування державної реєстрації права власності на майно та визнання частково

недійсним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради,  

ВСТАНОВИВ:

  

У липні 2008 року перший заступник прокурора звернувся в господарський суд Житомирської області в інтересах держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області з позовом до виконавчого комітету Житомирської міської ради і комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" Житомирської обласної ради про  визнання частково недійсним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 23.12.1999р. № 738 (в частині пункту 37 додатку 1), яким вирішено оформити право власності за Житомирським обласним виробничо-торгівельним об'єднанням місцевої промисловості "Полісся" на об'єкт нерухомого майна, що складається з 28/100 частин адмінбудинку в м.Житомирі по вул.Михайлівській, 8/1, та зобов'язання комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" Житомирської обласної ради скасувати реєстрацію права власності на вказаний об'єкт (т.1 а.с.4 - 8).

Справа розглядається судами повторно (т.1 а.с.153-154, т.2 а.с.63-67, 102-107).

Рішенням господарського суду Житомирської області від 13.11.2009р. позов задоволено частково. Визнано недійсним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 23.12.1999р. № 738 в частині пункту 37 додатку 1, яким вирішено оформити право власності за Житомирським обласним виробничо-торгівельним об'єднанням місцевої промисловості "Полісся" на об'єкт нерухомого майна - 28/100 ідеальних частин адмінбудинку, що знаходиться по вул.Михайлівській, 8/1 в м.Житомирі. В решті позову провадження по справі припинено. Стягнуто з  виконавчого комітету Житомирської міської ради на користь Державного бюджету України 42,50 грн. державного мита, 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Стягнуто з комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" Житомирської обласної ради на користь Державного бюджету України 42,50 грн. державного мита, 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

В апеляційній скарзі Житомирське обласне виробничо-торгівельне об'єднання місцевої промисловості "Полісся" (далі - Житомирське  ОВТО МП "Полісся") просить скасувати рішення суду від 13.11.2009р. і прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову. Вважає, що рішення суду прийнято з порушенням норм матеріального і процесуального права, за неповного з'ясування обставин справи, а саме: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору. Вказує, що суд не надав правової оцінки запереченню Житомирського  ОВТО МП "Полісся" від 26.08.2009р. № 108 і доданому до нього протоколу засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради від 23.12.1999р. по рішенню від 23.12.1999р. № 738 з додатком № 1 до нього. Зазначає, що перебіг строку позовної давності на захист порушених прав і інтересів держави за позовом прокуратури починався саме з 23.12.1999р. і діяв протягом 3-х років, що суд залишив поза увагою. Спірне майно передано трудовому колективу до набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.1991р. № 311 "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю", а тому не належить ні до державної, ні до колективної власності. Вирішуючи питання про визнання недійсним рішення виконкому Житомирської міської ради від 23.12.1999р. № 738, суд безпідставно застосував приписи Закону України "Про власність", який не містив конкретних норм щодо порядку набуття права власності. Житомирське  ОВТО МП "Полісся" отримало спірний об'єкт від правонаступника -  Житомирського виробничого об'єднання "Полісся". Посилаючись на ст.9 Закону УРСР "Про підприємства в УРСР", автор апеляційної скарги зазначає, що підприємство недержавної форми власності діє на основі статуту, який затверджується власником (власниками) майна, без участі трудового колективу. Статут об'єднання та процедура його прийняття (затверджений вищим органом - конференцією власників майна) відповідає не державній, а колективній формі власності, адже він затверджений радою директорів від 15.11.1990р. за протоколом № 4 з внесеними змінами і доповненнями, затвердженими конференцією власників майна 05.03.1992р. за протоколом  № 21  (т.3 а.с.43 - 48).

Комунальне підприємство "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" у відзиві на апеляційну скаргу і регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області в запереченнях на неї зазначають про законність і обґрунтованість оскарженого судового рішення (т.3 а.с.58-59, 62-63).

Вислухавши пояснення представників третьої особи, сторін і прокурора, дослідивши матеріали справи, апеляційний господарський суд вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Виконавчим комітетом Житомирської міської ради 3 квітня 1980 року прийнято рішення за №205 про передачу на баланс Житомирського обласного управління місцевої промисловості звільненого Богунським райвиконкомом адміністративного будинку №8 по вул. Рад (т.1 а.с.62).

Постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.08.1988р. №232 передбачено створення на базі підприємств ліквідовуваних управлінь місцевої промисловості виконкомів обласних і Київської міської Рад народних депутатів - виробничих об'єднань згідно з додатком №1, з підпорядкуванням їх Міністерству місцевої промисловості УРСР і облвиконкомам та Київському міськвиконкому, які здійснюють керівництво вказаними об'єднаннями в межах повноважень, визначених чинним законодавством. В додатку №1 серед переліку створюваних виробничих об'єднань Мінмісцевпрому УРСР зазначено Житомирське виробниче об'єднання "Полісся" (т.3 а.с.71-73).

В наказі Житомирського обласного управління місцевої промисловості від 22.08.1988р. №112 йдеться про затвердження складу ліквідаційної комісії і передачу обласному виробничому об'єднанню залишків грошових коштів, резервів, фондів, лімітів, а також майна ліквідованого управління (т.3 а.с.79).

Статут Житомирського виробничого об'єднання "Полісся" затверджений заступником міністра місцевої промисловості УРСР 30 грудня 1988 року. Згідно з пунктами 1.2 і 1.4 статуту Житомирське виробниче об'єднання "Полісся" створено на підставі, зокрема, постанови Ради Міністрів УРСР від 10.08.1988р. №232 на базі підприємств і організацій ліквідованого Житомирського обласного управління місцевої промисловості, об'єднання володіє відокремленою частиною загальнонародної власності, є юридичною особою (т.3 а.с.80-86).

Рішенням виконкому Житомирської міської Ради народних депутатів від 13.08.1992р. №444 зареєстровано статут обласного виробничо-торговельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся", відповідно до пунктів 1.1 і 1.2 якого ВТО "Полісся" - це об'єднання підприємств-виготовлювачів товарів народного споживання; об'єднання є юридичною особою, від імені підприємств входить в Український концерн місцевої промисловості на правах його колективного засновника (т.1 а.с.71-74, 78-83).

В статуті цього об'єднання відсутнє посилання на правонаступництво після Житомирського виробничого об'єднання "Полісся" внаслідок реорганізації останнього.

В довідці Головного управління статистики у Житомирській області від 14.03.2008р. зазначено, що станом на 23.04.1993р. обласне виробничо-торговельне об'єднання місцевої промисловості "Полісся" було загальнодержавної форми власності (т.1 а.с.10).

Згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності від 14.11.1995р., на підставі рішення виконкому Житомирської міської ради народних депутатів від 13.08.1992р. №444, обласне виробничо-торговельне об'єднання місцевої промисловості "Полісся" є державним підприємством (т.1 а.с.22).

Зміни і доповнення до статуту Житомирського ВТО "Полісся" зареєстровані виконкомом Житомирської міської ради на підставі рішення ради директорів об'єднання від 25.11.2000р. (т.1 а.с.84-93). Згідно з довідкою органу статистики від 15.06.2001р. Житомирське ВТО "Полісся" зазначене колективної власності (т.2 а.с.49). За змістом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб станом на 31.10.2008р. відсутні відомості про належність Житомирського обласного виробничо-торговельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся" до державного підприємства або наявність у статутному фонді юридичної особи частки держави не менше 25 відсотків (т.1 а.с.104).

Наказом регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області від 29.03.1996р. №103-ПК затверджено комісією з приватизації майна цілісного майнового комплексу, що знаходиться на балансі, зокрема, Житомирського обласного виробничо-торговельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся", але у зв'язку з порушенням справи про банкрутство об'єднання "Полісся", цей наказ скасовано наказом регіонального відділення ФДМ України від 25.10.1996р. №371-3Н (т.1 а.с.14,15,67; т.2 а.с.31-35).

Провадження у справі №5/29 "б" про банкрутство Житомирського обласного виробничо-торговельного об'єднання "Полісся" порушено ухвалою господарського суду Житомирської області від 20.06.1996р., а постановою цього суду від 30.07.1997р. боржника визнано банкрутом, призначено ліквідаторів для проведення ліквідаційної процедури (т.2 а.с.92-94).

За договором купівлі-продажу від 08.12.1997р. ліквідаційна комісія виробничо-торговельного об'єднання "Полісся" продала акціонерному банку "Енергобанк" 72/100 частин адміністративного будинку по вул.Михайлівській, 8/1 (колишня адреса вулиця Рад, 8) в м.Житомирі. (т.2 а.с.40-41).

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 05.06.1998р. затверджено ліквідаційний баланс виробничо-торговельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся", провадження у справі №5/29 "б" припинено (т.2 а.с.90-91).

23 грудня 1999 року виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення №738 "Про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна", в пункті 37 додатку 1 до якого зазначено про оформлення за Житомирським обласним виробничо-торговельним об'єднанням місцевої промисловості "Полісся" права власності з видачею свідоцтва на об'єкт нерухомого майна, що складається з 28/100 ідеальних часток адмінбудинку по вул.Михайлівській, 8/1 в м.Житомирі (т.1 а.с.20-21).

Свідоцтво про право власності на 28/100 частин вказаного будинку на виробничо-торговельне об'єднання "Полісся" видано 27 грудня 1999 року (т.1 а.с.25,70).

Рішенням виконкому Житомирської міської ради від 28.12.2000р. №806 скасовано пункт 37 додатку 1 рішення міськвиконкому від 23.12.1999р. №738 у зв'язку з уточненням власника майна (т1. а.с.19).

Постановою Вищого господарського суду України від 11.06.2008р. залишено без змін рішення господарського суду Житомирської області від 26.10.2007р. і постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 27.03.2008р., якими задоволено позов Житомирського ВТО "Полісся" про визнання недійсним рішення виконкому Житомирської міської ради від 28.12.2000р. №806 (т.1 а.с.23-24, 27-30, 53-60; т.3 а.с.60-61).

Після цього, в липні 2008 року прокурор звернувся в господарський суд з даним позовом.

Рішення суду стосовно припинення провадження у справі в частині позову про зобов'язання комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" скасувати державну реєстрацію права власності на 28/100 частин адмінбудинку по вул.Михайлівській, 8/1 в м. Житомирі, мотивовано тим, що на виконання попередніх судових рішень про задоволення позову в даній справі, які в подальшому скасовані постановою Вищого господарського суду України від 14.07.2009р., Житомирське обласне бюро технічної інвентаризації 6 травня 2009 року внесло запис в Реєстр прав власності на нерухоме майно, яким було закрито реєстрацію права власності на 28/100 ідеальних частин приміщення за названою адресою за Житомирським обласним ВТО місцевої промисловості "Полісся".

Такий факт підтверджується письмовим доказом, що свідчить про відсутність предмета спору (т.3 а.с.29-31).

Окрім того, вимоги про скасування державної реєстрації права власності, що заявлені до бюро технічної інвентаризації, не можуть вирішуватися господарським судом, оскільки належать до компетенції суду адміністративної юрисдикції.

У зв'язку з цим правильно припинено провадження в справі у вказаній частині.

Задовольняючи позов щодо визнання недійсним рішення виконкому Житомирської міської ради від 23.12.1999р. №738 в частині пункту 37 додатку 1, місцевий господарський суд виходив з того, що це рішення прийнято в порушення приписів Законів України "Про власність" і "Про приватизацію майна державних підприємств", за відсутності в об'єднання документів про право власності на нерухоме майно, що є державною власністю, управління яким здійснює Фонд державного майна України та його регіональні відділення; перебіг позовної давності за позовом прокурора почався з 21.10.2005р., тобто з дня отримання прокуратурою Корольовського району м.Житомира від регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області документів для здійснення перевірки перереєстрації ВТО "Полісся", з яких стало відомо про існування рішень виконкому Житомирської міської ради від 23.12.1999р. №738 та від 28.12.2000р. №806; за пунктом 4 частини 1 статті 268 ЦК України позовна давність не поширюється на спірні правовідносини.

Апеляційний господарський суд не погоджується з наведеними висновками щодо позовної давності.

Статтею 24 ЦК УРСР, яка була чинною в 1980-1990 роки, передбачались види юридичних осіб: державні підприємства і організації, колгоспи і кооперативні організації, державно-колгоспні та інші державно-кооперативні організації.

Житомирське виробниче об'єднання "Полісся", статут якого затверджений 30.12.1988р., було державним підприємством.

До прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 05.11.1991р. №311 "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю)" усе майно, яке знаходилося на балансі (у володінні) Житомирського виробничого об'єднання "Полісся", як і саме об'єднання, були державними.

Пунктом 1 цієї постанови Кабінету Міністрів України затверджено Перелік держаного майна України, яке передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), та визначено, що державне майно України, крім майна, яке належить до комунальної власності, є загальнодержавною (республіканською) власністю. В Переліку зазначено, що до комунальної власності передається державне майно підприємств місцевої промисловості, крім спеціалізованих підприємств концернів "Укрхудожпром", "Укрмузпром", "Укрторф", а також підприємств концерну "Укрмісцевпром".

Згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 16.08.1990р. №199 "Про створення концернів місцевої промисловості" Житомирське ВО "Полісся" входило в склад концерну "Укрмісцевпром", тому об'єднання і будинок №8 по вул.Рад (вул.Михайлівська) не передавались до комунальної власності.

В переліку підприємств комунальної власності, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 22.10.1992р. "Про формування комунальної власності міської ради та передачу в управління виконкому майна міської ради", відсутнє виробниче об'єднання місцевої промисловості "Полісся" (т.1 а.с.94-101).

Про належність майна Житомирського об'єднання "Полісся" до державної власності свідчать раніше наведені документи щодо початку його приватизації в 1996 році, матеріали справи №5/29 "б" про банкрутство об'єднання, довідка органу статистики від 14.03.2008р., свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності від 14.11.1995р., а також лист концерну "Укрмісцевпром" від 03.04.1996р. на адресу регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області і довідка Департаменту власності та ринкового регулювання Житомирської міської ради від 01.12.2008р. (т.1 а.с.107, т.2 а.с.44).

Закон України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 03.03.1998р. визначав основні засади передачі, зокрема, об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність. В силу ч.1 ст.4 Закону передача об'єктів з державної у комунальну власність здійснюється за рішенням: Кабінету Міністрів України - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, нерухомого майна, акцій (часток, паїв), що належать державі у майні господарських товариств; органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій - щодо окремого індивідуально визначеного майна підприємств, житлового фонду та інших об'єктів соціальної інфраструктури.

Рішення зазначених органів про передачу спірного майна в комунальну власність відсутнє.

Відчуження майна, що перебувало в загальнодержавній і комунальній власності, та цілісних майнових комплексів невеликих державних підприємств на користь фізичних і юридичних осіб передбачалось Законами України "Про приватизацію майна державних підприємств" ("Про приватизацію державного майна"), "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".

Стосовно об'єднання "Полісся" не проведена до кінця процедура приватизації, тому нерухоме майно у вигляді частини будинку №8/1 по вул.Михайлівській залишилось у державній власності.

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" не надано право виконавчим органам міських рад оформляти право власності на об'єкти нерухомого майна, що перебувають у державній власності.

Таким чином, Житомирський міськвиконком неправомірно прийняв рішення від 23.12.1999р. №738 про оформлення права власності на 28/100 частин адмінбудинку по вул.Михайлівській, 8/1 за ВТО "Полісся", яке вважає себе колективним підприємством.

Як вбачається з протоколу засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради за 23 грудня 1999 року, при прийнятті рішення №738 був присутній помічник прокурора міста Житомира (т.3 а.с.5-8).

Виходячи з того, що органи прокуратури України становлять єдину централізовану систему, а предметом загального прокурорського нагляду є, зокрема, відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції та чинним законам (статі 5,6 і 19 Закону України "Про прокуратуру"), то слід вважати, що прокуратурі стало відомо про існування спірного рішення в день його прийняття, тобто 23 грудня 1999 року, а не в жовтні 2005 року.

Зміст листа Житомирського обласного державного комунального підприємства по технічній інвентаризації від 26.04.2000р. №407 на адресу регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області та рішення Житомирського міськвиконкому від 28.12.2000р. №806 свідчать про обізнаність регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області ще в квітні 2000 року про реєстрацію за об'єднанням "Полісся" права власності на частину будівлі №8 по вул.Михайлівській та ініціювання саме регіональним відділенням Фонду питання щодо скасування міськвиконкомом свого рішення від 23.12.1999р. №738 в частині пункту 37 додатку 1 (т.1 а.с.19, 63-66, 130-131, т.3 а.с.25-26).

Отже перебіг позовної давності для звернення в суд з даним позовом почався: для прокурора - в грудні 1999 року, для регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області - в квітні 2000 року, і з врахуванням приписів статтей 71, 75 і 75 ЦК УРСР закінчився, відповідно, в грудні - 2002 року і квітні 2003 року.

Зважаючи на диспозицію пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2004р., до заявлених вимог не застосовуються приписи пункту 4 частини 1 статті 268 цього Кодексу щодо непоширення позовної давності.

Статтею 80 ЦК УРСР передбачалось, що закінчення строку позовної давності до пред'явлення позову є підставою для відмови в позові.

Оскільки позов пред'явлений в липні 2008 року, ні позивач, ні прокурор не заявили клопотання про відновлення пропущеного строку і не навели мотивів та не довели відповідними доказами поважності причини пропуску, то в позові в цій частині необхідно відмовити з підстави спливу позовної давності.

При цьому колегія суддів приймає до уваги як обов'язкову до виконання вказівку Вищого господарського суду України, яка сформульована в постанові від 14.07.2009р., про те, що юридично неспроможним є висновок судів першої та апеляційної інстанції стосовно порушення прав держави з моменту визнання недійсним в судовому порядку рішення Житомирського міськвиконкому від 28.12.2000р. №806 і відновлення дії рішення міськвиконкому від 23.12.1999р. №738. Вищий господарський суд зазначив, що поняття "скасування" не є тотожним поняттю "визнання недійсним" та має різні правові наслідки; скасування акта не скасовує наслідків прийняття цього акта, які вже настали та діяли до його скасування (т.2 а.с.102-107).

Так як місцевий господарський суд неповно з'ясував обставини, які мають значення для вирішення справи, та неправильно застосував норми матеріального права стосовно позовної давності, що призвело до прийняття ним незаконного рішення в частині визнання частково недійсним рішення Житомирського міськвиконкому від 23.12.1999р. №738, то оскаржене судове рішення в цій частині підлягає скасуванню з постановлянням апеляційною інстанцією нового рішення про відмову в позові.

Керуючись ст.ст.  101,103-105  Господарського процесуального кодексу України, Житомирський апеляційний господарський суд                                               

                                        

                                      ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Житомирського обласного виробничо-торгівельного об'єднання місцевої промисловості "Полісся" задовольнити частково.

2. Рішення господарського суду   Житомирської області від 13 листопада 2009  року скасувати в частині задоволення позову.

Прийняти нове судове рішення про відмову в задоволенні позову про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №738 від 23.12.99 в частині пункту 37 додатку 1.

В решті судове рішення залишити без змін.

3. Справу №12/133-НМ повернути до господарського суду Житомирської області.

Головуючий суддя                                                                  

судді:

                                                                                             

Повний текст постанови складено і підписано 11.02.2010р.

Надруковано 7 примірників:

1 - в справу;

2 - прокурору;

3 - РВ ФДМ України по Житомирській області;

4 - Житомирському МВК;

5 - КП "Житомирське МБТІ".

6 - Житомирському обл. ВТОМП "Полісся",

7 - в наряд.

  • Номер:
  • Опис: скасування державної реєстрації права власності на майно та визнання частково недійсним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 12/133-НМ
  • Суд: Господарський суд Житомирської області
  • Суддя: Черпак Ю.К.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.07.2008
  • Дата етапу: 13.11.2009
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація