Судове рішення #81313
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" 10 " липня 2006 року                                                                       м. Хмельницький

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Хмельницької області

в складі: головуючої - судді Гуменюк Н.І. суддів: Варвус Ю.Д., Баса О.Г. при секретарі Курдзіль М.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22ц-1348 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Ізяславського районного суду від 11 травня 2006 року.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги,

встановила:

Ухвалою судді Ізяславського районного суду від 11 травня 2006 року відкрито провадження по справі за позовом Замкової виправної колонії № 58 м. Ізяслав до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої ДТП.

В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу скасувати, посилаючись на те, що позовна заява подана з порушенням правил підсудності.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

За загальним правилом позови до фізичної особи пред'являються до суду за місцем її проживання (ч.1 ст. 109 ЦПК України). Разом з тим, ч. 6 ст. 110 цього Кодексу передбачає можливість пред'явлення позовів про відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб також за місцем завдання шкоди.

Вбачається, що відповідачем по даній справі є ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1. Дорожньо - транспортна пригода, внаслідок якої було пошкоджено належний позивачу автомобіль, мала місце на 61-му кілометрі авто дороги Київ - Чоп (Київська область, Києво-Святошинський р-н).

За таких обставин суд дійшов невірного висновку, що дана справа підсудна

Ізяславському районному суду, а тому ухвала судді про відкриття провадження у справі

підлягає скасуванню.                                                                                                          

На даний вид спору поширюється альтернативна підсудність, тому за вибором позивача його позовна заява повинна розглядатись відповідним судом або за місцем проживання відповідача або за місцем заподіяння шкоди автомобілю.

Керуючись ст. ст. 307, 312, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

Головуючий у першій інстанції - Малюзін В.І.                                          Справа № 22ц-1348

Доповідач - Гуменюк Н.І.                                                                             Категорія № ухвала

 

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити.

Ухвалу судді Ізяславського районного суду від 11 травня 2006 року скасувати, справу повернути до Ізяславського районного суду для вирішення питання у відповідності до вимог закону.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація