Судове рішення #8120876

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

               

            13 березня 2010 року                     справа № 2а-15234/09/0470    

Дніпропетровський  окружний  адміністративний  суд  у  складі:

головуючий суддя:                 Букіна Л.Є.

при секретарі судового засідання:     Росітюк Є.В.,

за участю: представника позивача:     Ревкова І.В.,

             представника відповідача:     Миджин Г.Є.            

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Благодійного фонду «Наші діти» до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про скасування акту, -

В С Т А Н О В И В:

Благодійний фонд «Наші діти» 18.11.2009 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про скасування акту позапланової ревізії окремих питань фінансової діяльності Благодійного фонду «Наші діти» № 03.2-21-7 від 25.05.2009 року.  

Представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі, у зв’язку з тим, що акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень і не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Представник позивача заперечував проти заявленого клопотання, посилаючись на те, що Відповідач є суб’єктом владних повноважень і під час здійснення перевірки фінансової діяльності Позивача як суб’єкт владних повноважень допустив ряд порушень діючого законодавства, і тому спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Із матеріалів справи і пояснень представників сторін у судовому засіданні вбачається, що предметом оскарження у справі є скасування акту Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області позапланової ревізії окремих питань фінансової діяльності Благодійного фонду «Наші діти» № 03.2-21-7 від 25.05.2009 року.  

Посилаючись на протиправність дій Відповідача під час проведення перевірки, Позивач просив суд скасувати акт, складений за результатами цієї перевірки.

Відповідно до пункту 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

За змістом статті 3 КАС України справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 КАС України).

Таким чином, за суб’єктним складом сторін, справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Проте, предметом спору, що розглядається, є скасування акту перевірки суб’єкта владних повноважень.

Акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов’язків осіб чи суб’єктів владних повноважень. Складення оскаржуваного акту не спричинило будь-яких прав та обов’язків між сторонами, і  тому зазначений спір не підпадає під судову юрисдикцію.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Якщо ж провадження за заявою, яку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, було помилково порушено, суд закриває провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 КАС України.

За таких обставин суд дійшов висновку про закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 3,17, 157 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом  Благодійного фонду «Наші діти» до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про скасування акту.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя                     Л.Є. Букіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація