Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц-239/2007р. Головуючий у першій
інстанції Куімов М.В.
Категорія 5 Доповідач у апеляційній
інстанції Птіціна В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року колегія судової палати з цивільних справ
апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого - Єфімової В.О.
суддів - Птіціної В.І., Зотова B.C.
при секретарі - Федоніні Є.О.
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 23 листопада 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення та скасування реєстрації у квартирі, -
ВСТАНОВИЛА :
У квітні 2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про виселення з квартири АДРЕСА_1 та скасування її реєстрації за вказаною адресою. Вимоги мотивував тим, що він є власником даної квартири, однак його колишня дружина перешкоджає у здійсненні ним права власності квартирою, оскільки відмовляється виселитися із квартири та знятися з реєстрації.
Рішенням місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 23 листопада 2006 року позивачу відмовлено у задоволені позову.
Не погодившись з рішенням суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду та постановити нове рішення, яким задовольнити його позов. Вважає рішення суду таким, що суперечить нормам матеріального та процесуального права. Вказує, що судом не прийняті його доводи про те, що відповідачка перешкоджає йому у здійсненні права власності, вона не пускає його у квартиру та змінила замки від вхідних дверей.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді - доповідача, доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 23 листопада 2006 року підлягає відхиленню з таких підстав.
Постановляючи рішення по справі суд першої інстанції виходив з того, що припинення сімейних відносин з власником квартири, не позбавляє відповідачку права користуватися займаним житловим приміщенням.
З такими висновками суду погоджується судова колегія оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.
2
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності позивачу ОСОБА_1 (арк.с.6,7) . За вказаною квартирою зареєстровані позивач ОСОБА_1., відповідачка ОСОБА_2 та неповнолітня дитина сторін - ОСОБА_4, 1992 року народження (арк.с.5).
Як вбачається з матеріалів справи (арк.с.9), шлюб між сторонами розірваний 25 січня 2005 року.
Відповідно до ст. 156 ЖК України, члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. Припинення сімейних відносин з власником квартири не позбавляє їх права користуватися займаним приміщенням.
Таким чином суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що відповідачка має право користуватися спірним житловим приміщенням також після розірвання шлюбу з позивачем, а також про відсутність підстав для її виселення, передбачених ч.1 ст. 116 ЖК України.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
За таких обставин апеляційна скарга, відповідно до ст. 308 ЦПК України, підлягає відхиленню, а рішення суду - залишенню без змін.
Разом з тим, судова колегія приходить до висновку про виключення із мотивувальної частини рішення помилкову посилку суду першої інстанції на Сімейний кодекс України.
Керуючись ст.ст.303,307,308,313-315 ЦПК України, судова
колегія, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Гагарінського району м. Севастополя від 23 листопада 2006 року залишити без змін, виключивши із мотивувальної частини рішеннч посилку суду на Сімейний кодекс України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців із дня набрання законної сили.
Головуючий (підпис) В.О.Єфімова
Судді (підписи) В.І.Птіціна
В.С.Зотов
З оригіналом згідно. Суддя апеляційного суду міста Севастополя
В.І.Птіціна