Судове рішення #810411
Справа № 5/2-597/2007 p

Справа № 5/2-597/2007 p.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

19 лютого 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Божок С.К.

при секретарі  - Грищенко К.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області за участю представника позивача ОСОБА_1   позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно

У листопаді 2006 р. позивач звернулася до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно за законом - житловий будинок АДРЕСА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що за померлою ОСОБА_2 у Вишгородському БТІ право власності на зазначений житловий будинок не зареєстровано у зв"язку з чим він не може оформити спадщину на житловий будинок за законом.

В судовому засіданні представник позивача підтримала доводи своєї позовної заяви та просила суд визнати за ОСОБА_3. право власності за законом на спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями, додавши, що позивач прийняв спадщину після смерті матері, фактично вступивши управління та володіння спадковим, на час відкриття спадщини фактично проживав в спадковому будинку, оформивши спадщину на грошові внески . користується спадковим будинком, обробляє земельну ділянку, користується реманентом.

Відповідач -Любимівська сільська рада - про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив; надав суду лист згідно якого просить справу слухати за його відсутності; позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Суд вважає причину неявки відповідача не поважною і вважає можливим, з урахуванням думки     позивача, розглянути справу за відсутності відповідача, постановивши заочне рішення згідно статті 224 ЦПК України. Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши його доводи доказами, суд

встановив:

Позивач є сином ОСОБА_2

Згідно актового запису за НОМЕР_1ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, копія якого знаходиться в матеріалах справи. У відповідності до ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 грошові внески, що знаходяться на зберіганні в Ощадному банку с ЛюбимівкаНОМЕР_3 на рахунку НОМЕР_2 з відповідними відсотками та компенсаціями.

На грошові внески позивач оформив спадщину, що підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину за законом, копія якого знаходиться в копії спадкової справи, яка знаходиться в матеріалах справи.

Факт належності на праві приватної власності житлового будинку померлій ОСОБА_2 підтверджується будинкою книгою, довідкою виконкому Любимівської сільської ради за НОМЕР_4 про те, що згідно записів погосподарської книги НОМЕР_5 житловий будинок за адресою :АДРЕСА_1 належить померлій ОСОБА_2

Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом не має.

Дана обставина підтверджується копією спадкової справи , яка знаходиться в матеріалах справи. Відповідно до ч.3 статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявить про відмову від неї.

Після смерті ОСОБА_2   позивач прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном : офорленням спадщини на грошові внески, належним доглядом за житловим будинком, фактичним проживанням на день відкриття спадщини    у спадковому будинку, фактичного проживання в даному будинку, користуванням особистими речами померлої матері, предметами домашнього вжитку. Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 3, 10,212,213,215,224, 226 ЦПК України, статтями 1220,1268 ЦК України, суд

Вирішив: Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на спадкове майно за законом - на житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями : літня кухня - „ Б „ , сарай „ В „ , убиральня - „ Г " , сарай - „ Д „ , сарай - „ Е „, гараж - „ Ж „ , сарай - „ 3 „, колодязь- 1 , огорожа - № 1-3.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація