Судове рішення #8099047

                                                              Справа 2-1130/10

                                                                   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04 березня 2010 року Центрально-Міський районний суд  міста  ОСОБА_1 у складі:

головуючого судді                     Бутенко М.В.

при секретарі                                     Бердичевській Г.А.

за участю

позивача                                                                    ОСОБА_2,

                                                                                   ОСОБА_3,

                                                                                   ОСОБА_4

представника позивачів                                           ОСОБА_5

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом  ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4 до Центрально-Міської районної ради м. Кривого Рогу про визначення часток у спільній сумісній власності,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про визначення часток у спільній сумісній власності квартири №35 у будинку №54 Всебратське-2 у м. Кривому Розі.

 У судовому засіданні позивачі кожен окремо підтримали позовні вимоги та надали суду пояснення, про те, що: 21 липня 2009 року помер ОСОБА_7. За життя ОСОБА_7 був співвласником квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі. Позивачі також пояснили суду, що іншими співвласниками вказаної квартири є вони.

Звернувшись до нотаріальної контори з питанням видачі свідоцтва про право на спадщину за законом їм було відмовлено, у зв’язку з тим, що на ім’я померлого не визначена частка у спільній сумісній власності. У зв’язку з чим вони вимушені були звернутися до суду за захистом своїх прав.

Представник позивача позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій позов визнав, просить розглядати справу за його відсутності.

Суд, заслухавши позивачів, представника позивачів, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку про те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав:

У судовому засіданні встановлено, що 21 липня 2009 року помер ОСОБА_7. За життя ОСОБА_7 був співвласником квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло №Ц-65 від 21.01.2000 року. Іншими співвласниками вказаної квартири є позивачі.

За життя належне йому майно ОСОБА_7 нікому не заповідав. Після його смерті позивачі є єдиним спадкоємцем  за законом, які прийняли спадщину на підставі ст.ст. 1261, 1268, 1269 ЦК України, оскільки позивачі – ОСОБА_8 та ОСОБА_4 проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується відповідними відмітками в їх паспортах та довідкою КЖП №20 від 30.07.2009 року №665, а позивач – ОСОБА_2 у встановлений законом строк подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

 Згідно ч. 2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Отже, кожному з вищевказаних власників квартири належить по 1/4 – й частині.

 Згідно листа Першої криворізької державної нотаріальної контори №177/02-31 від 21.01.2010 року державний нотаріус не зможе видати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_7, у зв'язку тим, що на ім'я померлого не визначена частка у спільній сумісній власності.

Керуючись ст.ст. 130, 215 ЦПК України,  ст.ст. 370, 1261, 1268 ЦК України (в редакції 2004 р.), суд

В И Р І Ш И В:

1.   1.        Визначити, що за життя ОСОБА_7 належало право власності на 1/4 частину квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі;

2.   2.     Визначити, що ОСОБА_2 належить право власності на 1/4 частину квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі;

3.   3.     Визначити, що ОСОБА_6 належить право власності на 1/4 частину квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі;

4. Визначити, що ОСОБА_4 належить право власності на 1/4 частину квартири №35 у будинку №54, Всебратське-2 у м. Кривому Розі.

Рішення може бути оскаржене в  Апеляційний  суд  Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне  оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

           

 

Суддя

  • Номер: 6/520/426/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1130/10
  • Суд: Київський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Бутенко Майя Володимирівна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.08.2017
  • Дата етапу: 21.11.2017
  • Номер: 22-ц/785/421/18
  • Опис: ПАТ «ОТП Банк» - Ларіонов С.Б., Ларіонова Н.Д. про стягнення заборгованості (заява ПАТ «ОТП Банк» про видачу  дубліката виконавчого листа та поновлення  строку для  його пред’явлення до виконання) 2т.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1130/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Бутенко Майя Володимирівна
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.12.2017
  • Дата етапу: 06.07.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація