Судове рішення #8081902

Справа № 2-133/2010

                                                     

    РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2010 року Рожищенський районний суд Волинської області  в складі:              

                  головуючого -          судді Матвійчук Л.В.

                  при секретарі –        Шелест Т.В.

                  з участю позивача – ОСОБА_1

                 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м.Рожище справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення  додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, обгрунтовуючи  свої позовні  вимоги тим, що вона є спадкоємцем за заповітом майна матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини  пропущений в зв’язку з перебуванням позивача на тимчасових заробітках за межами України. Просить суд визначити місячний додатковий  строк для подання заяви  про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала повністю з підстав, зазначених в позовній заяві, просила задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, подав суду заяву в якій позов визнає, просить справу розглядати у його відсутності.  

 Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до  задоволення.

Відповідно до  ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що спадкодавець ОСОБА_3  померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.13).

Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом майна ОСОБА_3 (а.с.9).

У видачі свідоцтва про право на спадщину позивачу відмовлено у зв’язку з пропущенням строку для прийняття спадщини після смерті матері

- 2 -

ОСОБА_3, що стверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 23.02.2010 року (а.с.19).

З пояснень позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні встановлено, що шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини  пропущений, у зв’язку з перебуванням позивача на тимчасових заробітках за межами України.

За таких обставин суд приходить до висновку, що строк для подання заяви  про прийняття спадщини пропущений з поважних причин, тому позов слід задовольнити, визначити ОСОБА_1 додатковий  строк для подання заяви про  прийняття спадщини – один місяць.

 

Керуючись ст. ст. 10,  60,  214, 215, 367 ЦПК України,  ст.1272 ЦК України, суд,-

                                              В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення  додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

             Рішення суду  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя:/підпис/                                                                  Л.В.Матвійчук

Оригіналу відповідає:

Суддя Рожищенського районного суду                       Л.В.Матвійчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація