ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № 27/107
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 січня 2010 року 11:43 Справа № 2а-13342/09/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 1582,23 грн.,
Суддя Головань О.В.
Секретар судового засідання Рисик Р.М.
Представники:
Від позивача Горбатенко А.О., довіреність №2466/9/10-114 від 30.05.2008,
Від відповідачаОСОБА_1 паспорт НОМЕР_2 від 25.04.2000
На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 22.01.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 26.01.2010.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості з єдиного податку за 2008 рік у розмірі 1582,23 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2009 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні 25 грудня 2009 року.
В судовому засіданні 25 грудня 2009 року була оголошена перерва до 22 січня 2010 року.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, –
ВСТАНОВИВ:
Суб’єкт підприємницької діяльності –фізична особа ОСОБА_1 (надалі –відповідач), зареєстрований Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 07 листопада 2007 року (ідентифікаційний код НОМЕР_1), що підтверджується копіями свідоцтва про державну реєстрацію та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Статтею 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»вiд 03.07.1998 №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно приписів ст. 4 наведеного Указу форма та порядок видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.
Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової
служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
У відповідності до вимог п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України вiд 29.10.1999 № 599 підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа
(квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб
оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.
Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за ним, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Статтею 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»також встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Як вбачається з матеріалів справи, у 2008 році на підставі заяви відповідача від 13 грудня 2007 року та квитанції №369 від 13 грудня 2007 року про сплату 200,00 грн. єдиного податку його було переведено на спрощену систему оподаткування, про що було видане свідоцтво на 2008 рік, з 01 січня 2008 року.
Заяву про відмову від сплати єдиного податку та перехід на систему оподаткування відповідач не подавав.
Отже, відповідач з урахуванням сплати єдиного податку у грудні 2007 року, повинен був у 2008 році сплатити ще 2200,00 грн. єдиного податку.
Однак, облікова картка платника податку, а також наявні у справі заява на переказ готівки №1 від 31 січня 2008 року, квитанції №670110001 від 01 березня 2008 року та №226 від 02 квітня 2008 року свідчать про сплату відповідачем єдиного податку за 2008 рік лише у сумі 620,00 грн., що також підтверджується звітом платника податку від 03 квітня 2008 року вх. №6326 за І квартал 2008 року.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Матеріалами справи підтверджується. що за відповідачем обліковується заборгованість з єдиного податку у розмірі 1580,00 грн. (2200,00 грн. –620,00 грн. = 1580,00 грн.) та 2,23 грн. пені.
При цьому відповідач в судовому засіданні не заперечив проти наявності податково боргу, несплату якого мотивував нездійсненням підприємницької діяльності у той час.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/2236 від 24 квітня 2008 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням з єдиного податку у сумі 182,23 грн., яка була повернена поштовим відділенням через закінчення терміну зберігання, у зв’язку з чим її було 15 серпня 2008 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується Актом №1630 від 15 серпня 2008 року.
Друга податкова вимога № 2/5086 від 16 вересня 2008 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням з єдиного податку у сумі 982,23 грн. була отримана відповідачем особисто, про що свідчить корінець повідомлення про вручення поштового відправлення.
Станом на день розгляду спору відповідачем заборгованість перед бюджетом в розмірі 1582,23 грн. не погашена.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 (04086, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь держави (р/р 34219379700011; одержувач: УДК у Шевченківському районі міста Києва; код одержувача 26077968; банк одержувача: ГУДК у місті Києві, МФО 820019, код платежу 16050200) податковий борг у розмірі 1582,23 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В.Головань