УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«22» лютого 2010 року, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, в складі:
Головуючого:
Суддів:
При секретарі: Синельщікової О.В.
Куриленка О.С.
Адаменко О.Г.
Іванові О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, треті особи – Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в АР Крим, приватний нотаріус – Ширшова Тетяна Михайлівна про визнання договору купівлі-продажу автомобілю, витребування автомобілю за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 19 жовтня 2009 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваним рішенням в задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_5, суд першої інстанції виходив з того, що при укладенні оскаржуваного договору купівлі-продажу порушень діючого законодавства та прав позивача не встановлено.
Загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину визначені ст. 203 ЦК України.
Недійсність правочину встановлена ст. 215 ЦК України.
Судом встановлено, що позивач будучи власником автомобіля MERCEDES-BENZ VITO 108 CDI, держ. ном. зн. НОМЕР_1 передав автомобіль ОСОБА_6 з повноваженнями зняти з обліку, продати, обміняти, застрахувати, для чого видав йому довіреність 27.10.2006р.
В подальшому позивач скасував свою довіреність 23.02.2008р.
А 03 березня 2009р. ОСОБА_6, реалізуючи свої права, вказані в довіреності, продав спірний автомобіль ОСОБА_7 за суму еквівалентну 12800,00 доларів США.
При з’ясуванні усіх обставин договору купівлі-продажу стало відомо, що незважаючи на те, що ОСОБА_5 скасував свою довіреність 23.02.2008р. він належним чином ні органи ДАІ ні ОСОБА_6 не повідомив про скасування довіреності.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 249 ЦК України, особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність.
Таким чином, скасування довіреності має юридичне значення для представника та третіх осіб лише в тому випадку, якщо вони були сповіщені про це.
По справі такого не вбачається.
Позиція суду першої інстанції по справі є правильною, а рішення суду відповідає вимогам ст. 213 ЦПК України.
Можливо, права позивача таким договором купівлі-продажу і порушуються в тому сенсі, що позивач не отримав грошей за спірним договором і таких відомостей особа уповноважена на проведення такого договору не навела, то дані обставини не перешкоджають йому звернутися з відповідним позовом до суду, але вони не є підставами для розірвання договору купівлі-продажу.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 315, 319 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 – відхилити.
Рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 19 жовтня 2009 року – залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в двомісячний строк безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Судді: