Справа № 2-6 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.02.2007 року Зачепилівський районний суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Яценка Є. І.; при секретарі - Гагаріній С А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Зачепилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою в якій вказала, що з відповідачем по даній справі - ОСОБА_2, вони розірвали шлюб у 2001 році. Від даного шлюбу сторони мають двох дітей:
· сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,
· доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Батьком дітей у їх свідоцтвах про народження записаний відповідач. 21.05.2004 року рішенням Зачепилівського районного суду Харківської області було постановлено стягувати з відповідача аліменти на користь позивачки на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі 61 грн. 50 коп. на кожну дитину щомісячно.
Позивачка стверджує, що призначені аліменти не можуть в повній мірі забазпечити належне існування її дітям, так як вони в даний час ростуть, і потребують більших витрат, а її матеріальний стан погіршився, у зв"язку з чим не вистачає коштів на придбання продуктів харчування, вітамінів, одягу та інших необхідних речей. А згідно Закону України " Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей" передбачено мінімальний розмір на одну дитину не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а так як відповідач працює, має належний дохід, може сплачувати аліменти в більшому розмірі, тому ОСОБА_1. і звернтається до суду з даним позовом.
Позивачка просить суд збільшити стягуємий з відповідача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, розмір аліментів на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження до 1/3 частки заробітної плати (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред"явлення позову і до досягнення дочкою Валентиною повноліття. Відшкодувати з відповідача витрати понесені нею у зв"язку з оплатою послуг адвоката в розмірі 50 грн..
2
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, наполягає на збільшенні розміру стягуємих аліментів.
Відповідач у судовому засіданні вказав, що згоден з позовними вимогами, не заперечує проти збільшення стягуємих з нього аліментів.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши Матеріали справи:
· довідку про склад сім"ї ОСОБА_1. НОМЕР_1 від 12.12.2006 року, згідно якої остання проживає з чоловіком ОСОБА_5., з сином ОСОБА_3., з донькою ОСОБА_4., та сином ОСОБА_5.,
· копію свідоцтва про народження ОСОБА_3..серії НОМЕР_2, згідно якого його батьком є відповідач ОСОБА_2.,
· копію свідоцтва про народження ОСОБА_4. серіїНОМЕР_3, згідно якої її батьком є відповідач ОСОБА_2.,
· квитанцію № 201 від 12грудня 2006 року, згідно якої ОСОБА_1. сплатила за послуги адвоката 50 грн.,
· копію вирока Зачепилівського районного суду від 03.02.2006 року, згідно якого ОСОБА_2. був засуджений за ст.164 ч.2 КК України ( злісне ухилення від сплати аліментів ),
· копію рішення Зачепилівського районного суду від 21.05.2004 року, згідно якого з ОСОБА_2. присудили стягнення аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей у розмірі 61,5 грн. на кожну дитину,
приходить до висновку, що позов слід задовольнити , так як ч.4 ст. 174 ЦПК України " у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову", ст.180 СК України вказує, що батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, ч.І ст.182 СК України „ при призначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини", ч. 1 ст. 183 СК України „частка заробітку батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом", ст.191 СК України „Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову", Закон України „Про внесення змін до Сімейного Кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей" від 22.09.2005 року № 2901-IV, передбачає мінімальний розмір аліментів не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, ч.І ст. 192 СК України " розмір аліментів, визначений за рішенням суду,.... може бути збільшено... за позовом одержувача аліментів... у разі зміни його матеріального становища", ст. 88 ЦПК України вказує, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що діти проживають разом з позивачкою, стягуємих з відповідача аліментів не вистачає на утримання дітей, у позивачки значно погіршився матеріальний стан, у зв"язку з чим отриманих аліментів не вистачає на утримання двох дітей, відповідач має можливість та згоден сплачувати аліменти у більшому розмірі, тому суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2. необхідно стягувати аліменти в розмірі 1/3 частини від заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для
3
дитини відповідного віку, а також стягнути 50 грн. витрат понесених позивачкою, у зв"язку з оплатою послуг адвоката.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,88, 174,209,212,214,215 ЦПК України, ст.ст. 180-183,184, 191,192 СК України, суд, - г ;г ,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів - задовольнити.
Збільшити стягуємий з відповідача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, Харківської області, розмір аліментів, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження до 1/3 частки заробітної плати (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 11.01.2007 року і до досягнення сином Сергієм повноліття.
Витрати понесені позивачкою у зв»язку з оплатою послуг адвоката в розмірі 50 грн. відшкодувати за рахунок відповідача ОСОБА_2..
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий