Справа № 2-12
2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України/
07 лютого 2007 року Зачепилівський районний суд Харківської області . ,
в складі: головуючого - судді Яценка Є.І.,
при секретарі - Гагаріній С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за;, позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про визнання особи такою, що втратила право користування житлом,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом в якому вказала, що з відповідачем по справі - ОСОБА_2 вони перебували у зареєстрованому шлюбі з 08.02.1969 року. Рішенням Зачепилівського районного суду Харківської області даний шлюб було розірвано і 01.07.2005 року відділом РАЦСу Зачепилівського РУЮ Харківської області було зареєстровано розірвання шлюбу.
За час перебування у шлюбі сторонами було спільно побудовано житловий будинок, який належить їм на праві приватної власності. Будинок розташований по АДРЕСА_1.
Позивачка зазначає, що ще до розірвання шлюбу відповідач став проживати у іншої жінки за іншою адресою, і у вказаному будинку не проживає протягом двох років.
Після розірвання шлюбу позивачка неодноразово пропонувала відповідачу або оформити право власності кожного з них на 1/2 частину будинку, або знятися з реєстрації, так як вона не може оформити житлову субсидію на оплату за користування природним газом та електроенергією. У зв"язку з тим, що відповідач не бажає в добровільному порядку вирішити дану проблему вона змушена звернутися до суду з позовом.
ОСОБА_1. просить суд визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, особою, яка втратила право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1. Зобов"язати ГГІРФО в Зачепилівському районі Харківської області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку за місцем реєстрації в АДРЕСА_1.
8 судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, наполягає на
визнанні ОСОБА_2. особою, що втратила право користування житлом.
Відповідач в судовому засіданні зазначив, що не згоден з позовними вимогами, так як він є власником даного житлового будинку і через те що на даний час не проживає в ньому за законом він не може бути визнаний особою, що втратила право користування житлом та бути знятим з реєстрації без власного бажання.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи:
- копію довідки № НОМЕР_1 від 08.07.2005 року виданої відділом РАЦСу Зачепилівського РУЮ Харківської області в тім, що 01.07.2005 року було розірвано шлюб між ОСОБА_1. та ОСОБА_2.,
довідку про склад сім"ї НОМЕР_2 від 26.12.2006 року виданої Зачепилівською селищною радою Харківської області в тім, що в будинку по АДРЕСА_1 зареєстровано дві людини: ОСОБА_2 та ОСОБА_1,
копію розділу прописки з будинкової книги житлового будинку по АДРЕСА_1, згідно якої у вищевказаному будинку прописані ОСОБА_1. та ОСОБА_2., копію свідоцтва про право власності, згідно якого житловий будинок по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2,
2
- довідку № 348 від 22.01.2007 року видану Зачепилівською селищною радою в тім, що ОСОБА_2не проживає у житловому будинку по АДРЕСА_1, приходить до висновку, що позов слід залишити без задоволення, так як ч. 1 ст. 71 ЖК України передбачає збереження житлового приміщення при тимчасовій відсутності наймача протягом шести місяців, а у судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_2 є не наймачем житлового приміщеннями його власником на підставі свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок. Таким чином в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач ОСОБА_2. є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 /, Харківської області і без власного бажання не може бути знятий зареєстрації, тому Суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1. слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4,5,10,11,82,209,212,214-215 ЦПК України, ст. 71 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий