№ 2-363/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.03.2007 р.
м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі
головуючої судді Карпушової О.В.
при секретарі Дмитрусенко К.О.
за участю сторін
представник позивача ОСОБА_3
представник відповідача Репіна Ж.І.
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в місті Донецьку цивільну справу за
позовною заявою ОСОБА_1до виконавчого комітету Калінінської районної м.
Донецька Ради, про визнання право власності, -
ВСТАНОВИВ:
30.01.2007 р. до суду надійшов позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради, про визнання право власності на домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, прийняття спадщини. Позивач зазначив, що вказане домоволодіння належало його матері ОСОБА_2,, яка отримала у 1959 р. отримала у безстрокове користування земельну ділянку за адресоюАДРЕСА_2, на якому був збудований житловий будинок. В подальшому за рішеннями виконавчого комітету, була змінена адреса домоволодіння, і в теперішній час будинок знаходиться за адресою АДРЕСА_1. У вказаному будинку проживав він разом з матір'ю, яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, він же залишившись проживати у спірному домоволодінні, за заповітом фактично прийняв спадщину. Позивач просить визнати за ним право власності на вказане домоволодіння, так як він здійснює оплату комунальних послуг, піклується технічним станом домоволодіння, крім того інших спадкоємців не має.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримав заявлені вимоги.
Представник відповідача виконавчого комітету Калінінської районної м, Донецька Ради, Репіна Ж.І. не заперечувала проти заявлених позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи (у відповідності зі ст. 11 ЦПК України), вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню по наступних підстав.
Статтею 1216 ЦК України встановлено, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статті 1220, 1221 ЦК України передбачають, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Місце відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Статтею 1233 ЦК України встановлено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особина на випадок своєї смерті. Відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України (шість місяців) він не заявив про відмову від неї.
Судом встановлено, що 05.01.1959 р. ОСОБА_2за рішенням виконавчого комітету Червоногвардійської Ради НОМЕР_1 надана земельна ділянка за адресою АДРЕСА_2, у безстрокове користування для будівництва житлового будинку. В наслідку змін адресів, вказане домоволодіння знаходиться за адресою АДРЕСА_1 і складається з житлового будинку під літерою А-1, вбиральня Д, водяний колодязь Е№1-3 огородження, І замощення, водопровід. Вказані обставини підтверджені договором про безстрокове користування землею від 18.09.1959р., технічним паспортом, довідкою виконавчого комітету Червоногвардійської Ради.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2., актова запис НОМЕР_1. відділ РАГС Червоногвардійського району м. Макіївки Донецької області. Згідно заповіту від 20.06.1979р., посвідченого державним нотаріусом Білоус Г.М., реєстр НОМЕР_2., ОСОБА_2. заповіла житловий АДРЕСА_1ину ОСОБА_1. Факт родинних відносин підтверджено свідоцтвом про народження ОСОБА_1, актова запис № НОМЕР_3 ЗАГС Червоногвардійського району м. Макіївки Сталінської області.
2
Таким чином, судом встановлено, що позивач є спадкоємцем майна ОСОБА_2. за заповітом.
Статтею 1270 ЦК України, встановлений строк, у шість місяців, для прийняття спадщини.
Судом встановлено, що восьмою державною донецькою нотаріальною конторою відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 Згідно копії спадкової справи ОСОБА_1, син спадкодавця, у 2002 р. звернувся з заявою про прийняття спадщини - грошових внесків, видано свідоцтвом о праві на спадщину, грошові внески, за законом, реєстр № НОМЕР_4 від 25.12.2002р.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1, як спадкоємець за заповітом, фактично прийняв спадкове майно - АДРЕСА_1, проживав у вказаному будинку, проводив відповідну сплату комунальних послуг. Вказані обставини підтверджені домовою книгою, довідками.
На підставі вказано, суд дійшов до висновку, що позивач фактично прийняв спадщину спадкодавця мати ОСОБА_2., яка в свою чергу заповідала вказане домоволодіння сину - позивачу ОСОБА_1
Суду не представлені докази щодо наявності інших спадкоємців. Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані й підлягають задоволенню.
На підставі ет.ет, 1216,1220,1221, 1223, 1233, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ет.ет. 10, 11. 60, 208-210, 212-216 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради, про визнання право власності - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 і складається з житлового будинку під літерою А-1, вбиральня Д, водяний колодязь Е№1-3 огородження, І замощення, водопровід.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подаєтьея протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.