Судове рішення #805326
Справа № 2-1858/07 РІШЕННЯ

Справа № 2-1858/07 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

26 лютого 2007 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого - судді Блажко І.О.

при секретарі -                Татіщевій Я.В.

з участю позивача - ОСОБА_1.

відповідачів -                ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач у лютому 2007 року звернулася до суду з позовом до відповідачів про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 між співвласниками - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та померлим ОСОБА_4, визнавши їх рівними - по 1/4 за кожним. В позові зазначила, що на їх сім"ю видане свідоцтво про право власності на житло - квартируАДРЕСА_1. У свідоцтві про право спільної сумісної власності частка у власності кожного співвласника не визначена. ОСОБА_4помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Заповіту після смерті не залишив. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 спадщину не прийняли, на спадкове майно не претендують, подали заяву про відмову від прийняття спащини. ОСОБА_1. фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, проживаючи у вказаній квартирі. На даний час виникла необхідність в оформленні документів на спадщину, що неможливо здійснити без визначення часток у власності.

Позивач позов підтримала в повному обсязі відповідно до вимог викладених в позовній заяві.

Відповідачі в судовому засідані позов визнали в повному обсязі.

Третя особа - четверта Полтавська держнотконтора в судове засідання не з*явилися та не повідомила про причини неявки.

Відповідно до ст. 169 ЦПК України неявка представника в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_3 право власності на нерухоме майно зареєстроване в Полтавському бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» і записано у реєстрову книгу НОМЕР_1 від 19.01.2000 року (а.с.7).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4помер (а.с.б).

Позивач ОСОБА_1. є дружиною померлого, відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - дочкою та сином померлого (а.с.8-10).

Спадкоємцями за законом у першу чергу у відповідності з вимогами ст. 1261 ЦК України є ОСОБА_1., ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Відповідно до 4.2 ст.370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісні власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

 

Таким чином у власності кожного із ОСОБА_1., ОСОБА_4., ОСОБА_2, ОСОБА_3. була 1/4 частина спірної квартири, а тому після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на 1/4 частину квартири.

Керуючись ст.ст.368, 370 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 212, 213, 215 ЦПК України,

суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, ОСОБА_2 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, ОСОБА_3 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 по 25 грн. 50 коп. державного мита та по 15 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація