2-844/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
28 лютого 2007 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі
головуючого судді Медвідь Н.О.
при секретарі Кулієвій Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ЗАТ Український мобільний зв'язок до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та договірної санкції, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ЗАТ "Український мобільний зв'язок", звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та договірної санкції посилаючись на те, що 12 вересня 2005 року між ЗАТ "Український мобільний зв'язок" та ОСОБА_1 було укладено договір "Про надання послуг мобільного зв'язку" на номер телефону НОМЕР_1 та надано особистий рахунок НОМЕР_2.
Відповідно до умов договору позивач надає послуги стільникового зв'язку, а відповідач зобов'язаний своєчасно сплачувати рахунки за надані йому послуги, авансові внески та плату за утримання номеру в межах стільникового радіотелефонного зв'язку по всіх телефонах, зареєстрованих на особистому рахунку абонента.
Відповідач в порушення умов договору не виконував своїх зобов'язань вартість отриманих послуг не оплачував
Відповідачу була надіслана претензія НОМЕР_3, яка залишилася без відповіді, заборгованість відповідачем перед позивачем не відшкодована.
Тому просив стягнути з ОСОБА_1 на користь ЗАТ "Український мобільний зв'язок" 1278 грн. 53 коп. коп. витрати на оплату держмита в сумі 51 грн.; витрати на оплату за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 30 грн. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать витяг з реєстру рекомендованої кореспонденції, причину неявки відповідач не повідомив суду. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи позов задовольняє з таких підстав:
Судом встановлено що 12 вересня 2005 року між ЗАТ "Український мобільний зв'язок" та ОСОБА_1 було укладено договір "Про надання послуг мобільного зв'язку" на номер телефону НОМЕР_1 та надано особистий рахунок НОМЕР_2.
Відповідно до умов договору позивач надає послуги стільникового зв'язку, а відповідач зобов'язаний своєчасно сплачувати рахунки за надані йому послуги, авансові внески та плату за утримання номеру в межах стільникового радіотелефонного зв'язку по всіх телефонах, зареєстрованих на особистому рахунку абонента.
Відповідно до п.п. 1 Додаткової угоди Договір укладений терміном на 548 календарних днів, починаючи з дати її підписання сторонами протягом яких абонент не має права відмовлятися від основного договору або додаткової угоди, у випадку тимчасового обмеження надання послуг за ініціативою Позивача, або за заявою відповідача в період вказаного строку, період дії додаткової угоди продовжується на весь строк протягом якого надання послуг було призупинено на підставі умов укладеного договору. Плата за утримання номеру в межах стільникового радіотелефонного зв'язку вноситься і в тому випадку коли надання послуг призупинено за несплату попередніх рахунків або за заявою абонента.
Відповідно до п. 1.2 додаткової угоди Забезпеченням виконання зобов'язання абонента перед УМЗ не відмовлятися від основного договору або Додаткової угоди - є договірна санкція, встановлена на підставі ст. 546 ЦК України. В разі якщо, абонент відмовляється від основного договору або Додаткової угоди до закінчення встановленого п. 1.1 Додаткової угоди строку, або при достроковому припиненні основного договору з ініціативи УМЗ, тобто позивача, у випадках невиконання абонентом (відповідачем) прийнятих на себе зобов'язань, згідно з основним договором (включаючи в себе несплату щомісячних рахунків за надані послуги зв'язку) Абонент несе відповідальність у вигляді сплати на користь УМЗ договірної санкції в розмірі 3,65 грн. за
кожний день, що залишився до закінчення терміну дії основної додаткової угоди.
Відповідачу була надіслана претензія НОМЕР_3, яка залишилася без відповіді, заборгованість відповідачем перед позивачем не відшкодована.
Заборгованість відповідача становить за період з 01.05.2006 р. по 07.09.2006 р. складає з вартості наданих та несплачених послуг, включаючи плату за утримання номеру в мережі на загальну суму 767 грн. 55 коп. внесків до Пенсійного фонду, нарахованих відповідно до ст. ст. 1 .,4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" на загальну суму - 4 грн. 08 коп. суми договірної санкції в розмірі 1278 грн. 53 коп.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 615 ЦК України, умов договору позивач відмовив відповідачу у подальшому наданні послуг, як наслідок невиконання останнім зобов'язань за Договором.
Припинення наданих послуг споживачем не звільняє їх від оплати заборгованості, а підприємство зв'язку має право стягувати суму боргу.
Оскільки відповідачем не доведено його доводи про викрадення телефону та в зв'язку з порушенням ним додаткової угоди, що останній не заперечував, позов позивача суд задовольняє в повному обсязі.
Згідно ст. 88 судові витрати суд покладає на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 11, 16, 525, 526, 610, 611, 614, 615 ЦК України, Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст.5, 119, 151, ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ЗАТ "Український мобільний зв'язок" р/р 26008526 в ВАТ "Райффазен Банк Аваль", МФО 300335, код ЄДРПОУ 14333937, суму у розмірі 1278 грн. 53 коп. заборгованості витрати на оплату держмита в сумі 51 грн. та ЗО грн. судового збору на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 1359 грн. 53 коп.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення його.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.