Справа-№22ц-2076/06 Категорія 32
Головуючий в 1 інстанції:
Макаренко І.Г. Доповідач : Лісіцина А.І.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2006 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Луганської області у складі :
головуючого : Лісіциної А.І. суддів: Парінової І.К., Іванової І.П. при секретарі -Дідик Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 29 березня 2006 року за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням, про зняття з реєстрації, -
ВСТАНОВИЛА :
Рішенням Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 29 березня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_2задоволені у повному обсязі, відповідач визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою м. Северодонецьк,АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі, ОСОБА_1., просить рішення суду скасувати і направити справу на новий розгляд, посилаючись на те, що на час подання заяви були відсутні законні підстави для відкриття провадження у справі.
На апеляційну скаргу, ОСОБА_1подала заперечення, в яких вважає рішення суду законним та просить відхилити апеляційну скаргу .
Заслухавши доповідача, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи,
перевірив законність та обґрунтованість рішення, обговоривши доводи апеляційної
скарги , колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає частковому
задоволенню.
Суд першої інстанції повно та всебічно дослідив надані сторонами докази і встановив, що відповідач до вересня 2005 року користувався спірною квартирою, що не оскаржується і позивачкою, більш того, це вбачається з її позовної заяви ( а.с. 3).
Згідно до ст.. 71 ЖК України, право користування жилим приміщенням зберігається за тимчасово відсутніми громадянами протягом шести місяців.
Як вбачається з позовної заяви, позов про визнання відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням , було подано 16 листопада 2005 року, тобто на час звернення до суду відповідач тимчасово не користувався квартирою лише три місяці.
За таких обставин у суда не було законних підстав для задоволення позову , оскільки за відповідачем право користування жилим приміщенням зберігалося за Законом .
Оскільки всі обставини справи судом з'ясовані, колегія суддів вважає за необхідне рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким відмовити ОСОБА_2 у позові.
Керуючись ст., ст.. 307 ,309п.З, 316 ЦПК України, колегія суддів ,-
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити частково. Рішення Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 29 березня 2006 року скасувати, ухвалити нове рішенням, яким у позові ОСОБА_2про визнання ОСОБА_1таким , що втратив право користування жилим приміщенням відмовити.
Рішення набирає чинності негайно, але може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
/