Справа № 1-16/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Турійськ 01 березня 2007 року
Турійський районний суд Волинської області під головуванням судді Воробей І.В.
за участю секретаря Ганюк З.Ю.
прокурора Книш В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с.Василівка Жовтневого району Волгоградської області Росії, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, не працюючого, інваліда третьої групи, освіта професійно-технічна, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, судимого 20 квітня 2005 року Турійським районним судом Волинської області за ч.1 ст.213 КК України до 100 годин громадських робіт, знятого з обліку у Турійській районній кримінально-виконавчій інспекції УДДУ ПВП у Волинській області 06 липня 2005 року по відбуттю покарання з 16 травня 2005 року до 30 червня 2005 року, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Восени 2005 року ОСОБА_1., знайшовши у викопаній ним на хуторі біля АДРЕСА_1 ямі патрони до вогнепальної зброї та артилерійські постріли, переніс їх в підсобне приміщення власного господарства в АДРЕСА_1, де, розібравши патрони, до 17 листопада 2006 року зберігав без передбаченого законом дозволу висипаний з них бездимний (двоосновний) порох, який згідно з висновками експертизи є вибуховою речовиною метальної дії, в кількості 302.2 грама - в пластиковій пляшці, а в кількості 400 грамів - в десяти 23-міліметрових артилерійських пострілах унітарного спорядження 1943 року виготовлення, що є зарядами придатної для використання вибухової речовини метальної дії - бездимного пороху, якими споряджені гільзи.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. винним себе в інкримінованому йому обвинуваченні визнав повністю та суду пояснив, що восени 2005 року на хуторі біля с.Кульчин Турійського району, копаючи яму для сміття, знайшов у ній різні за розміром старі патрони, які приніс на власне подвір'я і, розібравши одну їх частину, висипав з них порох у пластикову пляшку, а іншу - склав в сумку та зберігав у підсобному приміщенні разом з вугіллям доти, доки 17 листопада 2006 року їх не виявили під час проведення обшуку у його господарстві працівники міліції.
Щиро кається у вчиненому, просить суворо його не карати.
Хоча підсудний ОСОБА_1. свою вину у вчиненому визнав повністю, сумнівів у добровільності та істинності його показань немає і сам підсудний при з'ясуванні обставин вчинення ним злочину просить обмежитись його допитом, однак вина підсудного ОСОБА_1. у вчиненому доводиться й дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
А саме, рапортами старшого оперуповноваженого ГКР Турійського РВ УМВС України у Волинській області та начальника ВКМСН Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області про виявлення факту незаконного зберігання вибухових речовин ОСОБА_1. (а.с.4, 7); протоколом обшуку житла та іншого володіння ОСОБА_1., з якого вбачається, що під час його проведення 17 листопада 2006 року в підсобному приміщенні господарства останнього в с.Кульчин Турійського району було виявлено і вилучено десять великокаліберних патронів та пластикову пляшку з порохом (а.с.9); висновками судової вибухотехнічної експертизи, згідно з якими вилучена під час обшуку житла та іншого володіння ОСОБА_1. речовина в пластиковій пляшці є придатним для використання за призначенням бездимним (двоосновним) порохом вагою 302.2 грама, що належить до вибухових речовин метальної дії (а.с.47-51); висновками судової вибухотехнічної експертизи, згідно з якими вилучені під час обшуку житла та іншого володіння ОСОБА_1. десять металевих об'єктів циліндричної форми є 23-міліметровими артилерійськими пострілами унітарного спорядження 1943 року виготовлення, що являють собою заряди придатної до використання вибухової речовини метальної дії - бездимного (двоосновного) пороху вагою 400 грамів, якими споряджені гільзи (а.с.58-64).
Таким чином суд, всесторонньо аналізуючи матеріали даної справи та ті обставини, що були досліджені в судовому засіданні, приходить до висновку, що ОСОБА_1. без передбаченого законом дозволу придбав та зберігав вибухові речовини, тобто вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.263 КК України, і за це повинен нести кримінальну відповідальність.
Органами досудового слідства ОСОБА_1. обвинувачувався в носінні вибухових речовин без передбаченого законом дозволу. Беручи до уваги те, що ОСОБА_1. лише переніс знайдені патрони та артилерійські постріли з викопаної ним ями до підсобного приміщення власного господарства з метою їх наступного зберігання і не мав умислу на використання наявного в них пороху для вчинення вибуху, то інкриміноване ОСОБА_1. органами досудового слідства носіння вибухових речовин без передбаченого законом дозволу слід виключити з його обвинувачення.
При обранні міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу підсудного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
До пом'якшуючих покарання обставин суд відносить підсудному щире каяття у вчиненому.
До обтяжуючих покарання обставин суд відносить підсудному рецидив злочинів.
Також суд враховує і те, що підсудний ОСОБА_1. вчинив злочин середньої тяжкості, будь-які наслідки від нього не настали, підсудний за місцем проживання характеризується виключно позитивно, має на утриманні малолітню дитину, є інвалідом третьої групи, однак до кримінальної відповідальності притягується вже не вперше.
З врахуванням наведеного суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1. в даному випадку можливе без ізоляції його від суспільства і щодо нього слід обрати міру покарання, передбачену санкцією закону, за яким він повинен нести кримінальну відповідальність, із застосуванням ст.ст.75, 76 КК України.
Судові витрати по справі становлять 1 482.78 грн. за проведення судових вибухотехнічних експертиз і вони підлягають стягненню в дохід держави із засудженого ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки.
На підставі ст.ст.75, 76 КК України ОСОБА_1. звільнити від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки:
•повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання;
•періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Стягнути з ОСОБА_1 у доход держави судові витрати в сумі 1 482.78 (одна тисяча чотириста вісімдесят дві гривні 78 коп.).
Зарахувати в строк призначеного ОСОБА_1. покарання строк його перебування в ІТТ Турійського РВ УМВС України у Волинській області після затримання з 02 грудня 2006 року до 05 грудня 2006 року.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили щодо засудженого ОСОБА_1. залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Головуючий: