Судове рішення #805085
Справа № 2-320/2007 РІШЕННЯ іменем України

Справа № 2-320/2007 РІШЕННЯ іменем України

2 березня 2007 р. Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючої   судді                                                     Жаботинської С.В.

при секретарі                                                                        Костенко Ю.О.

за участю представника позивачки                                    ОСОБА_4.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ясинувата цивільну справу за заявою ОСОБА_1від імені якої на підставі довіреності діє ОСОБА_2до виконкому Ясинуватської міської ради про визнання членом сім'ї спадкодавця та права власності на спадкове майно , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. від імені якої на підставі довіреності діє ОСОБА_2звернулась до суду із позовом до виконкому Ясинуватської міської ради про визнання членом сім'ї спадкодавця та права власності на спадкове майно

В позові зазначено, що ОСОБА_1. проживала з 1987 р. по ІНФОРМАЦІЯ_1р. однією сім'єю з ОСОБА_3. Маючи загальний сімейний бюджет і будучи зареєстрованими за однією адресою приватизували квартиру АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_3. помер. Після його смерті залишилося спадкове майно -його частина квартири. За рішенням Ясинуватського міськрайонного суду від 14.12.2006 р. померлому ОСОБА_3. належала 1/2 частки вищевказаної квартири.

В установлений законом строк до Ясинуватської державної нотаріальної контори вона із заявою не звернулася, оскільки вважала, що фактично спадщину прийняла. Позивачка просить визнати її членом сім'ї ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1р. та встановити за нею право власності у порядку спадкування за законом на належну ОСОБА_3. частку квартири.

В суді представник позивачки позов підтримав у повному обсязі і додатково пояснив, що ОСОБА_1. проживала за адресою: м. АДРЕСА_1. Приблизно 30 років тому до неї у квартиру вселився ОСОБА_3., з яким вона проживала однією сім'єю. У 1987 році позивачка прописала до себе у квартирі ОСОБА_3і після цього у 1999 р. вони як члени сім'ї квартиру приватизували. Разом проживали однією сімє'ї до дня смерті ОСОБА_3.

Відповідач в судове засідання не з'явився, справу просив розглянути за його відсутністю.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно довідки КП «ОЖКГ Ясинуватської міської ради» а.с. 12) позивачка зареєстрована за адресою: м. АДРЕСА_1з 02.06.1980 p., ОСОБА_3. був зареєстрований за цією же адресою з 1987 р. і виписаний на підставі свідоцтва про смерть, що засвідчує, що позивачка і ОСОБА_3. проживали разом у одній квартирі з 1987 р. по час смерті останнього.

Із свідоцтва про право власності на житло виданого Комісією по приватизації житлового фонду виконкому Ясинуватської міської ради від 22.07.1999 р. (а.с. 8) вбачається, що квартира, яка знаходиться за адресою: м. АДРЕСА_1,  належить на праві приватної власності гр. ОСОБА_1та члену її сім'ї ОСОБА_3.

Рішенням Ясинуватського міськрайонного суду від 14.12.2006 р. (а.с. 7) визнано факт права власності ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1р. на 54 частку квартири, розташованої за адресою: Донецька область, м. АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. 64 ч. 2 ЖК України до членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_3. помер, про що Ясинуватським міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецької області зроблено відповідний актовий запис за НОМЕР_1( а.с. 11).

Статтею 1264 ЦК України встановлено, що у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживають зі спадкодавцем однією сім'єю не менше як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав й обов'язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця до інших осіб (спадкоємця).

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, що постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Із довідки Ясинуватської державної нотаріальної контори вбачається, що спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3 немає.

Таким чином суд приходить до висновку, що позивачка як член сім'ї ОСОБА_3. фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження членом сім'ї ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити за ОСОБА_1право власності у порядку спадкування за законом на належну ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, 54 частини квартири № АДРЕСА_1Донецької області.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даного рішення без попереднього подання заяви.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація