Судове рішення #804862
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого    2007 року             справа № 2-10/07      м.Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого       Антонюк К.І.

при секретарі      Марчак Т.М.

з участю позивачки   ОСОБА_1.

третьої особи        ОСОБА_2.

Особи, які беруть участь  у справі: Позивач - ОСОБА_1 Третя особа - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок та господарські споруди, -суд

ВСТАНОВИВ:

15 вересня 2006 року позивачка звернулася в суд з позовом про визнання права власності на житловий АДРЕСА_1, який належав її чоловікові ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала. Пояснила, що з ІНФОРМАЦІЯ_2 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 року її чоловік ОСОБА_3 помер, з цього дня відкрилась спадщина на його майно, а саме житловий АДРЕСА_1. Фактично прийняла спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, оскільки до смерті спадкодавця проживала з ним у цьому будинку. Проте через відсутність правовстановлюючого документу про власність спадкодавця на житловий будинок позивачка не може нотаріально оформити спадщину після смерті свого чоловіка. Син ОСОБА_2  не   заперечує проти прийняття позивачкою спадщини

 

після померлого чоловіка. Просила визнати за нею право власності на житловий АДРЕСА_1.

Позивачка         ОСОБА_1 в судовому засіданні    позов

підтримала і пояснила, що для отримання свідоцтва про спадщину за законом на спадкове майно необхідно надати Нововолинській державній нотаріальній конторі правовстановлюючий документ про власність спадкодавця на житловий АДРЕСА_1 з господарськими будівлями. Проте свідоцтво про право власності на дану забудову відсутнє, тому що право власності не було оформлене належним чином. Просила визнати за нею право власності на  даний житловий будинок з гоподарськими спорудами.

Заслухавши пояснення позивачки, третьої особи, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

З пояснень позивачки, письмових доказів: копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.5), , копії свідоцтва про народження (а.с.6), копії свідоцтва про смерть (а.с.7), копії рішення міськвиконкому (а.с.8), копії акту про відведення земельної ділянки (а.с.9), копії договору про надання у користування земельної ділянки (а.с. 10), копії акту держприйомки домоволодіння (а.с. 11), копії будівельного паспорту на забудову земельної ділянки (а.с. 12), копію рішення Нововолинського міськвиконкому (а.с. 13), копії технічного паспорту (а.с. 14-16), копії будинкової книги (а.с. 17-19), в судовому засіданні встановлено, що житловий АДРЕСА_1 належав чоловікові позивачки ОСОБА_3. Після смерті чоловіка позивачка фактично прийняла спадщину. Син ОСОБА_2 своє право на спадщину після смерті батька ОСОБА_3. не заявляє, тому суд позов задовольняє.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 82, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. 392 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Встановити, що житловий АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності   ОСОБА_1.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області протягом 20 днів після

 

подачі      заяви     про     апеляційне оскарження рішення суду, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація