Справа № 2-45/2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2007 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді - Косар А.І.
при секретарі - Литвин А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області про встановлення додаткового строку про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 16.01.07 р. звернувся до суду з позовною заявою до Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області для встановлення додаткового строку про прийняття спадщини і просить суд постановити рішення, яким встановити додатковий строк для подання заяви до Краснопільської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, на яку позивач має право як спадкоємець за заповітом, але у зв'язку з незнанням законодавства в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини звернувся після сплину шестимісячного терміну подачі даної заяви, вважав, що оскільки спадщину прийняв шляхом фактичного розпорядження спадковим майном, Свідоцтво про право на спадщину зможе отримати в любий час після спливу шестимісячного терміну з дня смерті спадкодавця.
В судове засідання представник позивача з'явилася і позов підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, від нього на адресу суду надійшла заява, в якій він просить справу розглядати без його участі, з позовом згодний.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабуся позивача - ОСОБА_2 (а. с 6). До дня смерті ОСОБА_2 проживала в АДРЕСА_1 (а. с. 5). Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки (паю), розташованого на території Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області і належить померлій на підставі Державного акта (а. с. 8). Позивач по справі на вказане майно являється спадкоємцем згідно заповіту, посвідченого Миропільською сільською Радою Краснопільського району Сумської області ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 7). Після смерті бабусі позивач звернувся до Краснопільської державної нотаріальної контори Сумської області для прийняття спадщини, але йому було відмовлено, так як ним пропущено строки прийняття спадщини.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази та заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Так, ст.1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач підтвердив, що він не своєчасно звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Це сталося з тієї причини, що спадкоємець не знав, що із заявою про прийняття спадщини необхідно звернутися в
нотаріальну контору в шестимісячний термін після смерті спадкодавця, вважав достатнім для вступу в спадщину здійснення ним дій по фактичному розпорядженню спадковим майном, а за свідоцтвом про право на спадщину можна звернутися в нотаріальну контору в любий час після шестимісячного терміну з дня відкриття спадщини.
За таких обставин позивач в шестимісячний термін після смерті тітки розпорядився як рухомим, так і не рухомим майном спадкодавця, володіє правовстановлюючими документами на спадкове майно, інші спадкоємці відсутні, тобто фактично прийняв спадщину.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1220, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. З,11,60,212,213,215 ЦПК,суд,-
ВИРІШИВ:
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця АДРЕСА_3, додатковий строк для звернення до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 року, проживаючої до дня смерті АДРЕСА_1, терміном на два місяці з дня набрання рішення суду законної сили.
На дане рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження на протязі 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява та скарга подаються до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо таку заяву було подано, але апеляційна скарга подана не була у строк, встановлений ст. 294 ЦПК, рішення суду набирає сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення виготовлено на комп'ютері в нарадчій кімнаті і має силу оригіналу.