Судове рішення #8044445

Справа № 2-2594/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

( заочне)

04 лютого   2010 р.                             м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі:

 головуючого судді Діденка Д.О.,

 при секретарі Куліковій Т.В.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та стягнення суми заборгованості, 3- я особа ВГІРФО Київського РВ СМУ ГУ МВС України в АР Крим   ,

ВСТАНОВИВ:

        Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить визнати відповідача ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1 та стягнути з відповідача на його користь витрачену  ним  суму у розмірі 944,78 грн. на оплату комунальних платежів.

Свої вимоги він обґрунтовує тим, що відповідач є його колишньою дружиною, яка в квартирі не проживає тривалий час,  тому вона втратила право користування  спірною квартирою.

    У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги позивача підтримала у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Про час та місцЕ слухання справи був належним чином повідомлений, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Представник 3- ї особи у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, у якої просив справу розглянути в їх відсутність.

Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що  підлягає задоволенню частково за наступних підстав.

    Судом встановлено, що згідно зі свідоцтвом про право власність на квартиру АДРЕСА_1 від 05.04.1995р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються власниками зазначеної квартири у рівних частках.

Відповідно ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатись цією власністю на свій розсуд.

Згідно із ст. 151 ЖК України, громадяни, які мають в приватній власності квартиру, зобов’язані забезпечувати її схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку при будинкову  територію.

Статтею 156 ЖК України передбачено, що повнолітні члени сім’ї власника зобов’язані брати участь у витратах по утриманню квартири і прибудинкової території та проведенню ремонту.     Обов’язок власника платити за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги передбачений ст. 162 ЖК України.

Оскільки сторони  є співвласниками  спірної квартири, то положення ст..  71 ЖК України не розповсюджуються на правовий режим приватного житла.

За таких обставин позовні вимоги в частині визнання відповідачки такою, що втратила право користування жилим приміщенням на законі не ґрунтуються та задоволенню не підлягають. 

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 сплачує комунальні платежі за квартиру  АДРЕСА_1, що підтверджуються квитанціями, які маються у матеріалах справи. Співвласники  мають солідарний обов’язок щодо утримання свого майна тому, на думку суду вимоги позивача про стягнення на його користь Ѕ частки витрат на комунальні послуги є обґрунтованими. Проте, як вбачається з наданих квитанцій до стягуваної суми позивачем віднесено витрати на домофон та водопостачання. Ці витрати понесені ним за послуги, що отримані ним особисто (квартира обладнана водолічільниками) тому стягненню не підлягають.  

Таким чином, вимоги позивача про стягнення суми заборгованості з ОСОБА_2,  витрачені  ним на оплату комунальних платежів підлягають задоволенню, але у розмірі лише   732,80 грн., що підтверджені квитанціями.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові втрати у виді судового збору в розмірі 112 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді в розмірі 120 грн., витрачені позивачем, підлягають стягненню на його користь з відповідача.

        На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України,  ст. ст. 11, 60, 88, 212-215, 225-226  ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та стягнення суми заборгованості  - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 732,80 грн. та судові витрати  в сумі 232 грн., а всього 964,80 грн.

У задоволенні решти вимог відмовити.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд Київського району м. Сімферополя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

                               

                                                                                                 

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація