Справа № 2-О-50/1-2010р.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого - судді БАРТАЩУК Л.П.
при секретарі – Полторак І.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Сьома Київська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник – ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення юридичного факту та просить визнати частку власника земельної ділянки померлого ОСОБА_2, яка знаходиться на території Носівської міської Ради, що належала померлому на праві спільної сумісної власності разом з ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у розмірі ј частини. Крім того, просить встановити факт належності ОСОБА_2 – одному із співвласників правовстановлюючого документу – Державного акту про право приватної власності на землю.
Позивач, його представник та представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, заяву, вивчивши матеріали справи, вважає, що заяву слід залишити без розгляду, оскільки існує спір про право на частку земельної ділянки та спір з приводу відмови нотаріальної контори вчинити певні дії стосовно заявника (який зазначений в заяві як позивач).
Згідно зі ст. 235 ЦПК України – якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
З урахуванням того, що згідно зі ст. 16 ЦК України, - визнання права є одним із способів захисту цивільного права та інтересу, керуючись ст. 235 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Сьома Київська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без розгляду.
Роз’яснити ОСОБА_1, що він може звернутися з позовом на загальних підставах.
Копію ухвали направити заявнику ОСОБА_1 та його представнику.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 5 діб з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом 10 діб з моменту подачі заяви.
СУДДЯ: