Судове рішення #80403
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22а -1787 /2006р.                                                       Головуючий по 1-й інстанції:

Усенко Т.І. Суддя-доповідач: Антонов В.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

4 липня 2006 року                                                                 м.Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді : Антонова В.М. Суддів : Мартєва С.Ю.,Тимчук Л.А.

При секретарі: Колодюк О.П. Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою Приватного вищого закладу «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління» на ухвалу Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавської області від 23 травня 2006 року по справі за позовом Приватного вищого закладу «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2006 року Приватний вищий заклад «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління» звернулася до суду із позовом до відповідача про стягнення заборгованості посилаючись на те, що відповідач був зарахований на навчання на 1 курс Спільного підприємства «Інститут економіки та нових технологій» правонаступником якого є Приватний вищий заклад «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління».

Наказом № НОМЕР_1 був відрахований за порушення фінансової заборгованості , на день відрахування заборгованість складала 1300 грн., що і змусило позивача звернутися до суду .Просив стягнути з відповідачки 1300 грн. заборгованості ,3 % річних 10 грн.08 коп., інфляційну суму 32 грн. 76 коп., витрати по сплаті державного мита 51 грн., пеню в сумі 611 грн.

 

Ухвалою Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавської області від 23 травня 2006 року позовна заява Приватного вищого закладу «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління» була повернута позивачу для направлення до належного суду тобто у зв'язку з порушенням правил підсудності.

З ухвалою не погодився позивач в апеляційній скарзі просить ухвалу суду першої інстанції скасувати у зв'язку з порушенням норм процесуального права , а справу повернути до районного суду для розгляду по суті.

Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, сторін, що з'явились в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, про її задоволення за таких підстав.

Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно до ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Відповідно до ст.110 п.8 ЦПК України позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.

Як вбачається з матеріалів справи між сторонами був укладений договір згідно якого на університет був покладений обов'язок підготовки фахівців .За умовами одержаної ліцензії на здійснення освітянської діяльності університет має право здійснювати підготовку фахівців тільки за місцем свого знаходження -тобто у М.Кременчуці Полтавської області.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про необхідність скасування ухвали суду та доцільності направлення справи для прийняття заяви для розгляду по суті до суду першої інстанції.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного вищого закладу «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління» задовольнити.

 

Ухвалу Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавської області від 23 травня 2006 скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація