Судове рішення #8037312

Справа №2-а-946/2010 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2010 року                             м. Джанкой

    Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Спасьонова О.А., розглянувши в порядку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Джанкойському районі Автономної Республіки Крим про зобов’язання здійснити перерахунок соціальної допомоги як дитині війни,-

в с т а н о в и в:

16.12.2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеною позовною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що вона відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус Дитини війни. Відповідно до ст.6 цього Закону Дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком. Але їй не в повному обсязі нарахована вказана щомісячна соціальна грошова допомога, внаслідок чого порушені її законні права. Просить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.12.2008 року по 01.12.2009 року в сумі 1195 грн. 20 коп.

Позивач в судове засідання не з’явилась, надала суду заяву, в якій просила справу розглянути у її відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду письмові заперечення на позов, згідно яких просив  розглянути справу у відсутності представника відповідача та відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, крім того, наполягав на застосуванні положень статті 100 КАС України щодо пропущення позивачем строку для звернення до суду.

Відповідно до частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Згідно з пунктом 10 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження – розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Правовий статус дітей війни та основи їх соціального захисту встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до статті 1 якого, дитина війни – особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Судом встановлено, що позивач народилася 24.05.1940 року, що підтверджується паспортом громадянина України, тобто станом на час закінчення Другої світової війни їй було менше 18 років, відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни, що надає їй право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлених Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно з підпунктом 6 пункту 2.2. розділу 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою  Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.03.2008 року № 209/14900 обов’язки щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії покладені на територіальні управління Пенсійного фонду України в районах, містах, в районах в містах.

Як вбачається з наданої відповідачем довідки, ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим та не отримує пенсію у вказаному управлінні.

Приймаючи до уваги те, що згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни виплачується підвищення саме до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціального допомоги, що виплачується замість пенсії, а позивач не знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим, то відповідач не повинний був сплачувати ОСОБА_1 державну соціальну допомогу як дитині війни.

ОСОБА_1 для отримання державної соціальної допомоги як дитині війни необхідно звертатись до відповідного управління Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії.

Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши докази, з’ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог та заперечень, суд вважає, що позов ОСОБА_1 про зобов’язання здійснити перерахунок соціальної допомоги як дитині війни не є обґрунтованим, тому не підлягає задоволенню.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 6, 8-11, 70-72, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд –

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Джанкойському районі Автономної Республіки Крим про зобов’язання здійснити перерахунок соціальної допомоги як дитині війни – відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви  про апеляційне оскарження і поданням апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя:                                     Спасьонова О.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація