Справа № 2-4637/09 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2009 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Шульги Н.В., при секретарі Мельніковій А.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який зареєстрований 27.11.1999 року у Жовтневому відділі реєстрації актів громадянського стану м. Харкова, актовий запис № 774. Від шлюбу вони мають чотирьох малолітніх дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3. Як зазначила позивач, причиною розпаду сім’ї стала відсутність порозуміння з відповідачем, різні погляди на життя, різні інтереси, відповідач порушує шлюбну вірність. Такі відносини створюють психологічне напруження, яке травмує кожного з подружжя, а також дітей. З січня 2009 року вони з чоловіком шлюбні стосунки не підтримують та мешкають окремо, тому позивач вважає що їх сім’я розпалась остаточно і примирення між ними бути не може, в зв’язку з чим просить розірвати шлюб з відповідачем.
В попередньому судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги та викладені в позові обставини, просила шлюб розірвати, пояснила, що майнового спору у них з відповідачем немає, а також просила судові витрати по отриманню свідоцтва про розірвання шлюбу покласти на відповідача.
Відповідач в попередньому судовому засіданні проти позову не заперечував, підтвердив, що їх сім’я розпалась, збереженню не підлягає, майнового спору вони не мають, проти покладення на нього судових витрат по отриманню свідоцтва про розірвання шлюбу не заперечує.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно з якою у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини :
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб, який зареєстрований 27 листопада 1999 року у Жовтневому відділі реєстрації актів громадянського стану м. Харкова, про що зроблений актовий запис № 774, що підтверджується свідоцтвом про одруження. (а.с. 6)
Як вбачається зі свідоцтв про народження, в зазначеному шлюбі народилась діти : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копіями свідоцтва про народження.(а.с.7-10)
Згідно зі ст. 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що має суттєве значення.
Спору щодо місця проживання дітей, а також майнового спору сторони не мають, їх сім’я розпалась, шлюбні відносини припинені з січня 2009 року, сторони мешкають окремо, спільного господарства не ведуть.
Враховуючи наведене, суд, з’ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємини подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сімейне життя подружжя і збереження сім’ї не можливим, оскільки це може зашкодити як інтересам позивача так і інтересам неповнолітніх дітей. За таких обставин шлюб підлягає розірванню.
Витрати, пов’язані з оплатою отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС суд покладає за проханням позивача на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 110-115 СК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 27 листопада 1999 року у Жовтневому відділі реєстрації актів громадянського стану м. Харкова, актовий запис №774.
Витрати, пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу в розмірі 17 (сімнадцять) гривень покласти на відповідача ОСОБА_2, позивача ОСОБА_1 – від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Н.В.Шульга