Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #80335025

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Справа № 761/5529/19 Головуючий у суді І інстанції Пономаренко Н.В.

Провадження № 22-ц/824/11141/2019 Доповідач у суді ІІ інстанції Ігнатченко Н.В.

У Х В А Л А

17 липня 2019 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Ігнатченко Н.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «БФ ГРУП» на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 26 червня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Рогача Вадима Вікторовича, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «БФ ГРУП», про визнання протиправними та скасування рішень державного реєстратора,

в с т а н о в и в:

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 26 червня 2019 року у задоволенні клопотання відповідача про закриття провадження у справі відмовлено.

Не погоджуючись з вказаною ухвалою суду, 11 липня 2019 року ТОВ «БФ ГРУП» звернулося з апеляційною скаргою.

Однак апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду з таких підстав.

Відповідно до частини другої статті 352 ЦПК України ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу.

У частині першій статті 353 ЦПК України визначено вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду. У цьому переліку відсутня така ухвала як ухвала про відмову у задоволені клопотання про закриття провадження, а лише передбачено оскарження ухвали суду щодо закриття провадження у справі.

Отже, ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення. Тобто, оскарження такої ухвали в апеляційному порядку можливе разом з рішенням суду по суті спору.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду(частина друга статті 353 ЦПК України). Цей припис згідно з позицією Конституційного Суду України слід розуміти так, що будь-яка ухвала суду підлягає перегляду в апеляційному порядку самостійно або разом з рішенням суду (абзац 5 підпункту 3.2 пункту 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 27 січня 2010 року № 3-рп/2010).

Особливість ухвали про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі полягає у тому, що вона постановляється до ухвалення рішення суду по суті спору, а тому її можливо оскаржити в апеляційному порядку одночасно з оскарженням такого рішення суду.

Аналогічна правова позиція неодноразово висловлювалася Великою Палатою Верховного Суду, зокрема в ухвалах від 13 червня 2018 рокуу справі № 522/14750/16-цта у справі № 761/6099/15-ц.

Апеляційний суд також звертає увагу на те, що право на апеляційне оскарження учасники справи можуть реалізувати у порядку, визначеному процесуальним законом, не зловживаючи їхніми процесуальними правами у спосіб подання апеляційної скарги на ухвалу, що не може бути оскаржена до ухвалення рішення по суті спору й окремо від такого рішення.

Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод також визнає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд (рішення у справі «Станков проти Болгарії» від 12 липня 2007 року).

Оскільки справа по суті розглянута судом першої інстанції не була, а ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від судового рішення, яким спір має бути вирішений по суті, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно повернути особі, яка її подала.

Керуючись пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статтями 353, 357 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «БФ ГРУП» на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 26 червня 2019 року повернути скаржнику.

Скаржнику надіслати копію ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами, якщо такі подавалися. Копію апеляційної скарги залишити у справі.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів до Верховного Суду.

Суддя Н.В. Ігнатченко



  • Номер: 2/761/4108/2019
  • Опис: за позовом Смешко І.П., Бондаренко О.М., Сухина Я.І. до Державний реєстратор - приватний нотаріус КМНО Рогач Вадим Вікторович, третя особа: ТОВ "БФ ГРУП" про визнання протиправним і скасування рішень
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 761/5529/19
  • Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
  • Суддя: Ігнатченко Ніна Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.02.2019
  • Дата етапу: 03.12.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація