Судове рішення #8033261

Справа № 2-а-433/10/2270/16

П О С Т А Н О В А

іменем України


23 лютого 2010 року м. Хмельницький


Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого – судді                                    Михайлова О.О.,

при секретарі                                              Кайтанюк  І.В.,

за участі представника

позивача                          Голобурда К.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємства «Максим продукт плюс» про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому звернулася з позовом до приватного підприємства «Максим продукт плюс» про припинення юридичної особи. Підставою подання позову позивач називає порушення вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», а саме неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подав.

В судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому підтримав заявлені вимоги, підтвердив зазначені у позовній заяві обставини.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне підприємство «Максим продукт плюс» (ідентифікаційний код 34971383) зареєстровано виконавчим комітетом Хмельницької міської Ради Хмельницької області 22 лютого 2007 року. З 1 липня 2007 року до податкового органу документи фінансової звітності не подає.

Пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта  підприємницької  діяльності.  

Відповідно до частини першої статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

У відповідності до частини другої статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємства «Максим продукт плюс» про припинення юридичної особи задовольнити.

Припинити юридичну особу приватне підприємство «Максим продукт плюс».

Після набрання законної сили постанову надіслати державному реєстратору Хмельницької міської ради для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 23 лютого 2010 року.

Суддя                 Михайлов О.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація