Судове рішення #8029803

   

Україна

Апеляційний суд Кіровоградської області

 

                                                                                                                                               

Справа № 22-530–-2010р                                             Головуючий у 1 інстанції:Гарбуз О.А..

 Категорія:  55                                                              Суддя-доповідач:   Савченко С.О.

У Х В А Л А

і м е н е м   У к р а ї н и

02 березня 2010 року  Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

Головуючого:     Гайсюка О.В.

Суддів:                Чорнобривець О.С., Савченко С.О.  

При секретарі:   Донець А.Ю.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_2 на рішення Новоукраїнського районного суду від  28 грудня   2009 р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до  ОСОБА_3 про зміну розміру та порядку сплати аліментів,-

   

В С Т А Н О В И Л А :

    ОСОБА_2 в жовтні 2009 року звернувсь до суду з позовом до ОСОБА_3  про зміну розміру та порядку  стягнення аліментів на двох дітей. Позов мотивував тим, що рішенням Новоукраїнського районного суду від  24 травня 2006 року з нього на користь ОСОБА_4, яка пізніше зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 і змінила прізвище на ОСОБА_5, стягнуто аліменти на двох дітей ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини його доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину.  

Після винесення рішення його матеріальний стан значно погіршивсь, як підприємець він не має доходів, фактично проживає на утриманні своєї співмешканки, з доходів якої змушений платити аліменти. Крім того має престарілих, хворих батьків, які потребують його матеріальної допомоги. Просить аліменти визначити в твердій грошовій сумі 150 грн. щомісячно .

    Рішенням Новоукраїнського райсуду від 28 грудня 2009 року в задоволенні  позову відмовлено за необгрунтованістю.

    В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про задоволення його позовних вимог в повному обсязі. Зокрема зазначає, що суд допустив порушення норм матеріального та процесуального права , висновки суду не відповідають обставинам справи, суд дав неправильну оцінку його матеріального стану, не врахував те, що відповідачка використовує кошти для своїх потреб, а не на утримання дітей.

В судовому засіданні апеляційного суду представник  скаржника доводи апеляційної скарги підтримала, вважає, що суд 1-ї інстанції не врахував всі обставини справи, а також помиливсь в оцінці доказів, ОСОБА_2 згодний платити аліменти в розмірі 150 грн. щомісячно на двох дітей.

    Відповідач з доводами апеляційної скарги не погодилась.

     Перевіривши за матеріалами справи рішення суду першої інстанції в межах, визначених ст.. 303 ЦПК України, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає  задоволенню з таких підстав:

    Відповідно до вимог ст.. 182 СК України при визначенні розміру  аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів.

    Згідно вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами по справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких сторін виник спір.

     Судом встановлено, що позивач сплачує аліменти на двох неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини його доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку згідно рішення Новоукраїнського  районного суду від 24 травня 2006 року (а.с.6).

    Відповідно пункту 17 постанови Пленуму Верховного суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини та платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

    Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст. 182 СК.

Відмовляючи ОСОБА_2 в зменшені розміру стягнення аліментів та зміні порядку їх стягнення , суд врахував докази, що надали сторони. Судом правильно встановлені обставини справи при визначені розміру  аліментів та порядку їх сплати, враховані обставини, зазначені в ст.ст. 182, 184, 192  Сімейного Кодексу України.

    Судом враховано матеріальне становище відповідача, його стан здоров‘я, який не надав доказів про якесь захворювання, відсутність у нього інших утриманців, оскільки батьки мають пенсію і значне підсобне господарство,  зі слів позивача він проживає на утриманні співмешканки, а тому викликає сумнів твердження позивача про надання ним матеріальної допомоги батькам. Судом врахований стан здоров'я дітей, твердження позивача в частині допущення в довідках лікаря про захворювання дітей помилок граматики не можуть бути доказом відсутності захворювань у дітей. Колегія не може взяти до уваги твердження скаржника про те, що мати дітей  використовує ліменти на свої потреби, а не на утримання дітей. Як пояснили сторони аліментоотримувачка  в серпні 2009 року на отримані нею аліменти придбала паливо для опалення хати, в якій проживає вона з дітьми.            

    Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі судом проводиться  в тому випадку, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення – ч.1 ст. 184 СК. Доказів про наявність у позивача нерегулярного, мінливого доходу чи отримання частини доходу в натурі суду не надано. Навпаки  згідно довідки Державної Податкової інспекції у Новоукраїнському районі дохід ОСОБА_2 в 2009 році становив 564 грн. щомісячно, що не може розцінюватись як нерегулярний чи мінливий дохід, а тому відсутні підстави для визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі.

    Наведене вказує на те,  що рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, рішення є правильним і справедливим, а тому підстави для його скасування відсутні.

    Керуючись п.1 ч.1 ст.307, ст.ст. 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 28 грудня 2009 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: /підпис/

           Судді: /підписи/    

Згідно з оригіналом:

Суддя  апеляційного суду

Кіровоградської області     С.О. Савченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація