Судове рішення #8029717

             Справа № 22 – 558                                                     Головуючий у 1-й інстанції

             Категорія - 26  -                                                                              - Терещенко Д.В.                              

                                                                                                 Доповідач    - Головань А.М.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

         24 лютого 2010 року            Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

                                                                 Головуючої      Кривохижі В.І.

                                                                 Суддів               Черниш Т.В.

                                                                                            Голованя А.М.

                         При секретарі          Дімановій Н.І.

        розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою  державного підприємства „Східний гірничо-збагачувальний комбінат” на рішення  Кіровоградського районного суду   Кіровоградської області від 14 січня 2010 року  і

ВСТАНОВИЛА :

 

       У  грудні 2009 року ОСОБА_3  звернулася в суд з позовом до  державного підприємства „Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (далі - ДП „СхідГЗК”) про відшкодування моральної шкоди,  обґрунтовуючи вимоги тим, що  під час роботи у відповідача отримала професійне захворювання.

       Зазначала, що 27 травня 2009 року висновком Кіровоградської обласної МСЕК їй встановлено 50 % втрати  професійної працездатності  та третю групу інвалідності. Вважаючи, що ушкодженням здоров’я відповідач  заподіяв їй моральну шкоду, просила стягнути на її відшкодування 60 000 грн.

       Рішенням Кіровоградського районного суду   Кіровоградської області від 14 січня 2010 року  позов задоволено частково та стягнуто з ДП „СхідГЗК”  на користь позивача 10 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

       Не погодившись з рішенням суду, ДП „СхідГЗК”  подало апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом  норм процесуального права, неповне  з’ясування судом фактичних обставин справи, порушення вимог матеріального права, просило скасувати рішення місцевого суду і відмовити у задоволенні заявленого позову.

       Заслухавши доповідача, пояснення представника відповідача, яка підтримала доводи скарги, заперечення позивача,   перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах визначених ст. 303 ЦПК України,  колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

       Судом правильно встановлено і підтверджується матеріалами справи, що  ОСОБА_3  працюючи на Смоленській шахті ДП „СхідГЗК”  отримала професійне захворювання. 27 травня 2009 року висновком Кіровоградської обласної МСЕК їй встановлено 50 % втрати  професійної працездатності  та третю групу інвалідності.

        Задовольняючи частково позов,  суд обґрунтовано виходив  із того, що  оскільки на час звернення позивача до суду  у Закон України  „Про загальнообов’язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” внесені зміни, на відділення Фонду уже не покладається обов’язок по відшкодуванню моральної шкоди, тому  позивач має право на відшкодування моральної шкоди за рахунок  роботодавця.

        Суд належним чином з’ясував характер спірних правовідносин і правильно застосував норми ст.ст. 153, 237-1 КЗпП України.

        Оскільки ч.2 ст. 153 КЗпП України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці  покладено на власника або уповноважений ним орган, суд обґрунтовано зобов’язав відповідача сплатити позивачу 10 000 грн.

         Розмір моральної шкоди визначено судом  з урахуванням    роз'яснень  п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року, з подальшими змінами, відповідно  до якого розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди  суд визначає в межах  заявлених вимог залежно від характеру та обсягу заподіяних позивачеві моральних і фізичних страждань, з урахуванням у кожному  конкретному випадку ступеня вини відповідача та інших обставин.

        Згідно з матеріалами справи визначений розмір відшкодування моральної шкоди – 10 000 грн.  відповідає  важкості перенесених страждань позивача у зв’язку із ушкодженням здоров’я,  вині відповідача та іншим обставинам справи.

        Наведені в апеляційній скарзі доводи є необґрунтованими й правильність висновків суду не спростовують.

       Відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо суд визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

       Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової  палати  у цивільних справах  апеляційного  суду  Кіровоградської   області,-

УХВАЛИЛА:

       Апеляційну скаргу державного підприємства „Східний гірничо-збагачувальний комбінат” відхилити.

       Рішення  Кіровоградського районного суду   Кіровоградської області від 14 січня 2010 року  залишити без змін.  

       Ухвала   апеляційного суду  набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців  з дня набрання  нею  законної сили.

        Головуюча:

        Судді:

   

 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація