УКРАЇНА
Справа № 11-771\ 2006 року Головуюча у 1-й інстанції
Категорія ст.307 ч. 2 КК України Окунь Т.В.
Доповідач Кисіль А.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року липня місяця 14 дня колегія суддів Судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:
головуючого Куліша В.М.
суддів Кисіля А.М., Захожая О.І.
з участю прокурора Черниша А.М. .
засудженого ОСОБА_1 розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Козель-щинського районного суду Полтавської області від 6 квітня.2006 року. Цим вироком:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Запоріжжя, мешканця АДРЕСА_1, українця, гр. України, освіта середня, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого, -
засуджено за ч.2 ст.307 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, за ч.2 ст. 309 КК України на 1 рік позбавлення волі, за ч.1 ст. 263 КК України на 2 роки позбавлення волі. На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю вчинених злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбуття призначено 5 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного йому майна.
Як встановив суд, ОСОБА_1 вчинив ряд умисних, в т.ч. тяжких злочинів за таких обставин.
17 вересня 2005 року близько 7год.ЗО хв. він у с. Мала Кохнівка у невс-тановленої органами досудового слідства особи незаконно придбав 4 мл. наркотичного засобу, який перевіз до м. Комсомольська і зберігав при собі без мети збуту. У цей же день близько Югод.30 хв. був затриманий працівниками міліції по ІНФОРМАЦІЯ_2, де у нього при особистому огляді було виявлено і вилучено медичний шприц з рідиною коричневого кольору, що згідно хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим, що містить наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, моно-ацетилморфін вагою у сухому залишку - 0,26 г.
20 вересня 2005 року близько 17-00 год. ОСОБА_1 в с. Мала
Кохнівка у невстановленої особи повторно, незаконно придбав 2 мл. наркотичного засобу і зберігав при собі без мети збуту. В цей же день близько 18-00 год. він був затриманий працівниками міліції і у нього було вилучено медичний шприц з рідиною коричневого кольору, що за висновком хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим, що містить наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, і вага сухого залишку становить 0, 136 грам.
18 жовтня 2005 року о 17год. там же і при тих же обставинах незаконно, повторно придбав 4 мл.. наркотичного засобу і зберігав при собі без мети збуту .У цей же день близько 18 -00 год. був затриманий працівниками міліції по ІНФОРМАЦІЯ_3, де у нього було вилучено медичний шприц з рідиною, що за висновком хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим, що містить наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, вагою сухого залишку - 0, 251 г.
19 жовтня 2005 року близько 20-00 год. ОСОБА_1 незаконно, біля будинку АДРЕСА_2 збув гр. ОСОБА_2 4,1 мл. наркотичного засобу . В цей же день близько 20-30 год.ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції, де у нього був вилучений медичний шприц з рідиною, яка за висновком хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим, що містить наркотичні алкалоїди опію морфін, кодеїн, моноацетилморфін. Вага сухого залишку становила 0, 27 г.
21 жовтня 2005 року близько 19-40 год. ОСОБА_1 повторно, незаконно, в під'їзді будинку АДРЕСА_2 збув гр.ОСОБА_3 З мл. наркотичного засобу . В цей же день близько 20-30 год. ОСОБА_3 був затриманий працівниками міліції біля будинку АДРЕСА_3, де у нього в кишені куртки був виявлений та вилучений медичний шприц з рідиною, яка за висновком хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим, що містить наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, моноацетилморфін. Вага сухого залишку становить 0, 209 г.
13 листопада 2005 року близько 16-00 год. ОСОБА_1, знаходячись поблизу колишнього річкового порту в м. Комсомольську, на узбережжі р. Дніпро знайшов тротилову шашку, яку носив та зберігав при собі без передбаченого законом дозволу. 14 листопада 2005 року він був затриманий працівниками міліції на набережній р. Дніпро, де у нього була вилучена тротилова шашка, яка згідно з висновком вибухово-технічної експертизи є зарядом бризантної вибухової речовини нормальної потужності-тротилу у вигляді частини 200 гр. тротилової шашки промислового виготовлення, масою 197 грам.
29 листопада 2005 року близько 12-00 год. ОСОБА_1 в с. Мала Кохнівка у невстановленої особи незаконно, повторно придбав 2 мл. наркотичного засобу, який перевіз до м. Комсомольська і зберігав при собі без мети збуту. У цей же день близько 14-00 год. він був затриманий працівниками міліції біля буд. НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_2, де у нього було виявлено і вилучено медичний шприц з рідиною коричневого кольору, яка за висновком хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильова-ним. що містить наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, моноацетилморфін. Вага сухого залишку становить 0, 133 г.
На вирок суду подана апеляція засудженим ОСОБА_1, який не оспорюючи кваліфікацію дій за ч.2 ст. 309,ч.1 ст.263 КК України вважає, що органи слідства зфальсифікували матеріали справи у частині доведеності його вини за ч.2 ст.307 КК України. Вважає, що недостатньо доказів його вини у цій частині і просить його виправдати.
Інші учасники судового розгляду вирок не оскаржили.
Заслухавши доповідь судді, пояснення засудженого ОСОБА_1, який підтримує апеляцію і просить виправдати його за ч.2 ст. 307 КК України , міркування прокурора про законність вироку суду, перевіривши матеріали кримінальної справи, обговоривши доводи викладені в апеляції, колегія суддів прийшла до висновку, що підстав до задоволення апеляції немає з таких підстав.
Як встановлено перевіркою матеріалів кримінальної справи, досудове слідство і судовий розгляд у справі проведені із дотриманням вимог кримінально-процесуального законодавства, а викладені у вироку висновки про винність ОСОБА_1 за ч.2 ст.307 КК України за які його засуджено , відповідають фактичним обставинам справи і підтверджуються дослідженими у судовому засіданні і детально викладеними у вироку показаннями.
Сам засуджений свою вину по обвинуваченню в скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.309, ч.1 ст.263 КК України визнав повністю і їх не оскаржує, тому колегія судців перевіряє вирок лише у частині кваліфікації дій за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст. 307 КК України.
Доводи апелянта, що матеріали кримінальної справи і докази у справі за його обвинуваченням за ч.2 ст.307 КК України зфальсифіковані спростовуються належно дослідженими доказами у судовому засіданні.
Так , допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_2 підтвердив, що саме 19 жовтня 2005 року він придбав за 60 грн. у ОСОБА_1 4 мл. наркотичного засобу-опій, але був затриманий працівниками міліції і не встиг його вжити.
Ці дані підтвердив у судовому засіданні і свідок ОСОБА_4.
За цим фактом незаконного придбання наркотичного засобу ОСОБА_2 був засуджений за вироком Комсомольського міського суду від 21.12.2005 року.
Показаннями свідка ОСОБА_3, які він давав під час досудового слідства у своїй кримінальній справі щодо того як він 21 жовтня 2005 року придбав у ОСОБА_1 наркотичний засіб (а.с. 132)
Крім цього, ОСОБА_3 і свідок ОСОБА_5 впізнали ОСОБА_1, який збув наркотичний засіб ОСОБА_3.
Допитані свідки ОСОБА_6 і ОСОБА_7 підтвердили у судовому засіданні, що під час затримання ОСОБА_3 стверджував, що наркотичний засіб придбав у ОСОБА_1.
У сукупності наявних доказів , колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку про кваліфікацію дій ОСОБА_1 за ч.2 ст. 307 КК України.
Твердження апелянта, що у цій частині його вина не доведена і докази у справі зфальсифіковані не ґрунтуються на відповідних його доводах і навпаки спростовуються вище перерахованими даними.
Викладені у вироку суду першої інстанції мотиви про визнання цих доводів безпідставними, направленими на уникнення відповідальності за вчинене, колегія суддів вважає аргументованими, такими, що відповідають матеріалам справи, оскільки його визнавальні показання узгоджувалися із даними доказами у справі. Під час досудового і судового слідства порушень вимог КПК України на що посилається засуджений , що могли вплинути на законність та обґрунтованість вироку суду не допущено.
Призначене покарання є необхідним і достатнім для його виправлення та перевиховання і попередження нових злочинів.
Керуючись ст. 365,366 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а вирок Козельщинського районного суду Полтавської області від 6 квітня 2006 року щодо нього - без змін.