Судове рішення #80277
Україна Апеляційний суд Полтавської області

 

Україна Апеляційний суд Полтавської області

Справа 11- 886\2006 року                                   Головуюча у 1-й інстанції Каліновська Е.І..

Категорія ч.1 ст.286 КК України                                                      Доповідач Кисіль А.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року липня місяця 21 дня колегія суддів Судової палати у кримінальних спра­вах Апеляційного суду Полтавської області у складі: головуючого Давиденка Є.В. суддів: Кисіля А.М., Лісіченко Л.М. з участю прокурора Подворчана Ю.М. засудженого ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві кримінальну справу за апе­ляцією адвоката ОСОБА_2 у інтересах засудженого ОСОБА_1  на вирок Автозаводського районного суду м. Кременчука від 28 квітня 2006 року, яким : ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 українця, громадянина України, освіта по­вна середня, одруженого на утриманні має неповнолітню дитину, працюючого водієм у ТОВ «Респект сервіз», проживаючого у АДРЕСА_1, раніше не су­димого ,-

визнано винним та призначено покарання за ч.1 ст. 286 КК України - два роки об­меження волі без позбавлення права керувати транспортними засобами і на підставі ст. 75 КК України звільнено його від відбування призначеного покарання з випробуванням на іспитовий строк 1 рік. Згідно ст.76 КК України на нього покладено обов'язки: не ви­їжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу криміналь­но-виконавчої системи; періодично з'являтися для реєстрації у ці органи .

Стягнуто із ОСОБА_1 960 грн. 70 коп. на користь міськфінвідділу м. Кременчу­ка за відшкодування витрат на лікування потерпілої від злочину і також стягнуто на ко­ристь потерпілої ОСОБА_3 із ТОВ «Респект сервіз» 511 грн.93 коп. та 5000 грн. мо­ральної шкоди.

Як встановив суд, 13 липня 2005 року ОСОБА_1 о 16 год. 30 хв., керуючи авто­мобілем ГАЗ-33022 державний знак НОМЕР_1, що належить на праві власності ТОВ «Респект сервіз», і у трудових стосунках з яким він перебував, рухався заднім ходом по тротуару ІНФОРМАЦІЯ_3 не впевнившись у без­пеці такого руху, здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_3

Внаслідок недотримання водієм п.10.9 ПДР України де зазначено, що під часу руху транспортного засобу заднім ходом він не повинен створювати небезпеки чи перешкоди іншим учасникам руху, а для забезпечення безпеки руху водій у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб, що не було зроблено, внаслідок наїзду потерпі­ла отримала тілесні ушкодження, що за висновком судово-медичної експертизи відно­сяться до середньої тяжкості, які викликали тривалий розлад здоров'я.

На вирок суду адвокат ОСОБА_2 у інтересах засудженого подала апеляцію у якій вказує, що вирок винесений без врахування всіх обставин справи, не заперечуючи фак­тичні обставини справи вважає, що водій не порушував правил дорожнього руху, а при­чиною пригоди стала поведінка потерпілої, яка не виконала ПДР і сама впала отрима­вши тілесні ушкодження. Не доведена матеріалами справи, яка саме спричинена їй мо­ральна шкода. Просить виправдати засудженого а цивільний позов залишити без розгля­ду-

 

Заслухавши доповідь судді, пояснення засудженого ОСОБА_1, який підтримує свою апеляцію і просить закрити провадження у справі за відсутності ознак складу зло­чину у його діях , міркування прокурора про законність вироку суду, перевіривши мате­ріали кримінальної справи, обговоривши доводи викладені у апеляції, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Полтавської області дійшла висновку, що підстав для задоволення апеляції учасника судового розгляду немає з та­ких мотивів.

Висновки суду першої інстанції щодо доведеності вини засудженого у невиконан­ні вимог правил дорожнього руху України і внаслідок цього вчинення необережного злочину, ґрунтується на всебічно і повно перевірених доказах у справі у відповідності із вимогами чинного кримінально-процесуального законодавства, які наведені у вироку суду.

Заперечення на вирок суду апелянтом щодо безпідставності засудження ОСОБА_1 за вказаною статтею КК України є безпідставними і такими, що суперечать матеріалам справи, а саме.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою провину частково і пояснив, що дійс­но, керуючи автомобілем і, рухаючись заднім ходом здійснив наїзд на потерпілу але,  так як не відчував удару у автомобіль то вважає, що наїзду не вчиняв.

Його показання суд першої інстанції спростував наведеними у вироку суду дока­зами .

Так, потерпіла ОСОБА_3 підтвердила, що рухалася по тротуару і у спину її вдарив автомобіль, який рухався заднім ходом вона впала, автомобіль продовжував ру­хатися і внаслідок цього отримала переломи кісток у ділянці тазу. Після чого була від­правлена до лікувального закладу.

Такі обставини ДТП підтвердила у суді і свідок ОСОБА_4, яка була у авто­мобілі засудженого під час наїзду на пішохода.

У відповідності із ст.306 КПК України були досліджені судом показання свідка ОСОБА_5, яка під час досудового слідства пояснювала, що бачила як автомобіль, що рухався заднім ходом по тротуару здійснив наїзд на літню жінку, що рухалася у по­путному напрямку.(а.с.24)

За висновком судово-медичної експертизи у потерпілої ОСОБА_3 виявлені тілесні ушкодження у вигляді закритих переломів лонної та сідалішньої кісток справа, садна та крововиливи, що утворилися від дії тупих предметів," що свідчать про саме та­кий механізм ДТП, як зазначено в описовій частині вироку. Доводи апелянта, що потер­піла сама отримала такі тілесні ушкодження від самостійного падіння спростовується, як зазначеним висновком судово-медичної експертизи, так і показаннями свідка ОСОБА_6, який проводив зазначену експертизу. Як доповнив експерт, тілесні ушкодження потерпіла отримала від дії тупого предмету із значною площею дотику. Ці ушкодження утворилися безпосередньо від удару тіла об поверхню з наданим йому прискоренням. Перелом кісток тазу можливий лише від отриманого удару, а не від падіння. Характер­них тілесних ушкоджень, які могли бути отримані від падіння, і навіть з висоти свого зросту, у потерпілої відсутні, (а.с.73-74)

Згідно висновку авто-технічної експертизи водій ОСОБА_1  шляхом виконання вимог п.10.9 ПДР України мав технічну можливість уникнути наїзду на пішохода, а то­му його дії не відповідали цим вимогам і з технічної точки зору знаходилися у причин­ному зв'язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди.(а.с.77-80)

Матеріали справи свідчать, що водій порушив правила руху, а тому твердження його адвоката, що суд незаконно його засудив за вчинення злочину і не вірно кваліфі­кував його дії за ч.1 ст. 286 КК України є надуманими.

Заперечення в апеляції щодо недоведеності моральної шкоди у сумі 5000 грн. слід визнати такими, що не відповідають матеріалам справи.

 

 

Суд першої інстанції, задовольняючи частково цивільний позов потерпілої на за­значену суму вірно поклав у основу характер та тривалість моральних страждань поте­рпілої від отриманих тілесних ушкоджень та стану її здоров'я, віку, вимушених змін у її життєвих стосунках, які суд першої інстанції визнав істотними у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності.

Вирок суду є законним і обґрунтованим підстав до його скасування чи зміни колегія суддів не вбачає.

За таких мотивів апеляція не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного керуючись ст.365,366 КПК України, колегія суддів Апеля­ційного суду Полтавської області ,-

УХВАЛИЛА:

Апеляцію адвоката ОСОБА_2 у інтересах засудженого ОСОБА_1 залишити без задоволення, а вирок Автозаводського районного суду м. Кре­менчука від 28 квітня 2006 року щодо нього, без змін.

                                                           СУДДІ:

Давиденко Є.В.     Лісіченко Л.М.         Кисіль А.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація