Справа № 2-789/2008 p
PIШEHHЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2008 р. м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Піскунової Н.А.
при секретарі Мурка Г.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Вільнянського районного суду Запорізької області цивільну справу за позовом Запорізького Прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Державного департаменту з питання виконання покарань Софіївсь-кої ВК № 55 УДДУ ПВП у Запорізькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів затрачених на його комунально-побутові послуги, -
встановив:
Запорізький Прокурор з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Державного департаменту з питання виконання покарань Софіївської ВК № 55 УДДУ ПВП у Запорізькій області звернувся до суду з позовною заявою в якій прохає стягнути з ОСОБА_1 кошти затрачені на його комунально-побутові послуги при утримання в СІК № 55 в сумі 3637 грн. 11 коп. мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_1 відбуває покарання за вироком суду в СІК № 55 з 24.07.2005 р.
Засуджений ОСОБА_1 здоровий і працездатний. Адміністрацією установи був працевлаштований на виробництві, але внаслідок несумлінного ставлення до праці норму виробітку не виконує, у зв'язку з чим бухгалтерією установи заробітна плата на його особовий рахунок не нараховується, через що у засудженого виникла заборгованість перед установою за комунально-побутові послуги на загальну суму 3637 грн. 11 коп.
Прохає стягнути з ОСОБА_1 витрати за комунально-побутові послуги на загальну суму 3637 грн. 11 коп.
Окреме доручення суду від 07.04.2008 р. не виконане. Відповідач ОСОБА_1 не допитаний і протокол допиту суду не наданий.
Неявку відповідача в судове засідання суд визнає з поважної причини, оскільки він відбуває покарання в СІК № 55 і обмежений в пересуванні по території України, але відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про слухання справи у його відсутності, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, суд ухвалив слухати справу в порядку заочного провадження.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 відбуває покарання у Софі-ївської ВК № 55 УДДУ ПВП у Запорізькій області за вироком суду з 11.08.2005 р.
ОСОБА_1 був працевлаштований на виробництві, але постійно відмовлявся приступити до роботи про що свідчать рапорти та накази про накладення стягнень. За час відбування покарання з 24.07.2005 р. має 54 стягнення за порушення розкладу дня, режиму утримання, відмову виходити на роботу.
Ст. 118 Кримінально-виконавчого кодексу України встановлено що засуджені до позбавлення волі повинні працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії. Засуджені залучаються до суспільно корисної праці з урахуванням наявних виробничих потужностей, зважаючи при цьому на стать, вік, працездатність, стан здоров'я і спеціальність. Засуджені залучаються до праці, як правило, на підприємствах, у майстернях колоній, а також на державних або інших форм власності підприємствах за умови забезпечення їх належної охорони та ізоляції.
Відповідно до положень ст. 121 КВК Країни України «Відрахування із заробітку або іншого доходу засуджених до позбавлення волі
1. 1. Особи, які відбувають покарання у виправних колоніях, із нарахованого їм заробітку, пенсій та іншого доходу відшкодовують вартість харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших наданих послуг, крім вартості спецодягу і спец-харчування.
2. 2. Відшкодування засудженими витрат на їхнє утримання провадиться після відрахування прибуткового податку і аліментів. Відрахування за виконавчими листами та іншими виконавчими документами провадяться у порядку, встановленому законом.
3. 3. Із засуджених, які злісно ухиляються від роботи, вартість харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших наданих послуг утримується з коштів, які є на їхніх особових рахунках. У разі відсутності в засудженого коштів на особовому рахунку виправна колонія має право пред'явити йому позов через суд.»
Ст. 1166 Цивільного кодексу України передбачає, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Згідно довідки бухгалтерії Софіївської ВК № 55 з серпня 2005 р. по вересень 2007 р. має заборгованість по оплаті комунально-побутових послуг в сумі 3673 грн. 11 коп. оскільки заробітна плата на його особовий рахунок засудженого ОСОБА_1 не нараховується.
Згідно з вимогами ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави судові витрати у справі, а саме: судовий збір - 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30 грн.
Керуючись ст. 1166 ЦК України, ст. 121 КВК України, ст.ст. 10, 58-60, 79-83, 88, 212-216, 218, 293, 294, 298 ЦПК України, -
вирішив:
Позовну заяву Запорізького Прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Софіївської ВК № 55 УДДУ ПВП у Запорізькій області 3637 грн. 11 коп. - суму завданих збитків.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір - 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30 грн.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку - протягом місяця після його винесення, якщо не булдо подано заяву на перегляд заочного рішення.