Судове рішення #8018387

Справа № 2-968/2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2009 року                Канівський міськрайонний суд Черкаської області  в складі :

головуючого судді                                Бурлака О.В.

з участю секретаря                                Рахімової А.Є.

позивача                                                 ОСОБА_1

відповідача                                            ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Канів, Черкаської області  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в Канівський міськрайонний суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, в якій вказала, що вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого мають неповнолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач є батьком сина, працює та має постійний дохід, а тому зобов’язаний забезпечувати дитину. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання  неповнолітньої дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 700грн. щомісячно з застосуванням індексації до досягнення дитиною повноліття, оскільки останній офіційно ніде не працює, їздить на заробітки, має мінливий дохід. Також просить стягнути з відповідача на її користь витрати на юридичну допомогу в сумі 400 грн.

В судовому засіданні позивач змінила позовні вимоги, просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 350 грн. щомісячно з застосуванням індексації до досягнення дитиною повноліття та витрати на юридичну допомогу в сумі 400 грн.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечує проти його задоволення.

Суд, вислухавши думку сторін та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. З матеріалів справи вбачається, що відповідач позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, зокрема, свідоцтва про народження дитини та довідки Виконавчого комітету Канівської міської ради, що сторони мають малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір’ю та знаходиться на її утриманні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач сама не може утримувати дитину та нести одноособово витрати, пов’язані з її вихованням, а тому з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання та виховання дитини.

Судом встановлено, що позивачем понесені витрати на юридичну допомогу в сумі 400 грн.

Суд вважає, що понесені позивачкою витрати в зв'язку з наданням юридичної допомоги підлягають задоволенню відповідно до ст. 84 ЦПК України в сумі 400,00 (чотириста) гривень.

Крім цього, відповідно до ст.88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі120,00 грн. на користь держави та стягнути на користь держави судовий збір у сумі 51,60 грн..

     Керуючись ст.ст. 10,15, 60, 84, 88, 212-215, 294, 367 ЦПК України, ст.ст.180-183, 184 Сімейного кодексу України, суд,

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини  - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_6 на утримання дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі у розмірі 350 грн. щомісячно з застосуванням індексації, починаючи з 05.08..2009 року і до досягнення повноліття дитиною.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 витрати на  інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. на користь держави.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 витрати на юридичну допомогу в сумі 400 грн., понесені останньою при подачі позову до суду.

Звільнити сторони від сплати судового збору, як осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини допустити до негайного виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий                                                                                                О.В. Бурлака

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація