ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
02 березня 2010 року Справа № 2а-1223/10/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прудивус О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя
до: фізичної особи – підприємця ОСОБА_1
про: припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця,
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
01.03.2010 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя (далі – позивач) до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач), в якому позивач просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1).
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України виходячи з наступного.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивач зазначив наступну адресу відповідача: АДРЕСА_1. Разом з цим позивач вказує, що за даними ОАБ відповідач вибув з міста, а також, що йому не відомі номери інших засобів зв’язку, за якими можливо здійснити виклик відповідача у судове засідання.
Як вбачається з доданої до позову копії довідки адресно-довідкового бюро УМВС України в Запорізькій області від 26.06.2007, відповідач був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, вибув до м. Харкова 24.04.2003.
За таких обставин, суддя вважає, що позивачем не було дотримано вимоги п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, що позбавляє суд можливості здійснити судовий виклик відповідача.
Суддя звертає увагу позивача на те, що в разі підтвердження відомостей про проживання відповідача у м. Харкові, позивачу слід врахувати та дотримати вимоги ч. 1 ст. 19 КАС України, відповідно до якої, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись з територіальною підсудністю даної справи, виходячи з місцезнаходження відповідача, направити до суду документи, що підтверджують фактичне або останнє відоме місцезнаходження відповідача.
Крім цього, позивачу слід звернути увагу на те, що додані до позовної заяви документи які підтверджують проведення державної реєстрації відповідача та неподання ним податкової звітності є застарілими – датовані 2007 роком. При усуненні недоліків, позивачу необхідно надати документи, що підтверджують зазначені обставини на час звернення до суду.
Згідно з п. 1 ч. 3, ч. 6 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими матеріалами. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Отже, зазначену позовну заяву (вих. № 1602/10/10-022 від 24.02.2010) слід залишити без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця залишити без руху.
Надати Державній податковій інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 березня 2010 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Прудивус