Судове рішення #8010714

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА


18 лютого 2010 року Справа № 2а-389/10/0870

(13 год. 30 хв.)                           м. Запоріжжя


                               

    Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Прудивуса О.В.

при секретарі судового засідання Скачковій Т.В.

за участю:


представника позивача: Рошияна Ігоря Вікторовича;

відповідача: ОСОБА_2;

перекладача: ОСОБА_3,


розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом: Запорізького міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області

до: громадянина Російської Федерації ОСОБА_2

про: примусове видворення іноземця.


    21.01.2010 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (далі – позивач) до громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 (далі – відповідач), в якому позивач просить суд прийняти постанову про примусове видворення відповідача.

Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 22.01.2010 було відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 17.02.2010.

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що 20.11.2009 року СГІРФО ГУМВС України в Запорізькій області було прийнято рішення про видворення відповідача за межі України, згідно з яким, відповідач був зобов’язаний покинути територію України до 20.12.2009, але до теперішнього часу відповідач за межі України не виїхав.

У зв’язку з недостатнім рівнем володіння державною мовою відповідачем, за усним клопотанням відповідача, судом був залучений перекладач – ОСОБА_3.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд позов задовольнити, а відповідач визнав позов та обставини, на які посилався позивач в обґрунтування позовних вимог.

Через необхідність надання позивачем додаткових доказів, витребуваних судом, у судовому засіданні оголошувалась перерва до 18.02.2010

У судовому засіданні 18.02.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Суд, розглянувши матеріали і з’ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

20.11.2009 старшим інспектором СГІРФО Комунарського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Черевутою О.В. був наданий висновок про видворення відповідача за межі України, затверджений начальником ГУМВС України в Запорізькій області Ольховським В.І.

Як вбачається з даного висновку, 14.11.2009 в ході перевірки приватної адреси:                АДРЕСА_1 був виявлений відповідач, з пояснень якого стало відомо, що він прибув на територію України в 2005 році, а імміграційну картку загубив при невідомих обставинах.

Зазначені обставини були підтверджені відповідачем у судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 № 3929-ХІІ (далі – Закон № 3929-ХІІ) іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов’язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи, і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.

Згідно з п. 19 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою КМУ від 29 грудня 1995 року № 1074, іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому цими Правилами. Паспортний документ подається іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби. Реєстрація проводиться на період короткотермінового перебування – для іноземців та осіб без громадянства з держав з візовим порядком в’їзду на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними угодами; для іноземців та осіб без громадянства з держав з безвізовим порядком в’їзду - на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними угодами.

Після закінчення терміну тимчасового перебування в Україні, відповідач за межі України не виїхав, з клопотаннями про продовження терміну тимчасового перебування в Україні не звертався.

Про прийнятий висновок про видворення відповідач був повідомлений 26.11.2009, що підтверджується його розпискою. Листом позивача від 20.11.2009 № 68/15015 про зазначений висновок був повідомлений прокурор Комунарського району.

Відповідач зобов’язався покинути територію України в добровільному порядку до 26.11.2009, проте рішення про видворення відповідач не виконав, що також було визнано ним у судовому засіданні.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону № 3929-ХІІ орган внутрішніх справ може затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Крім цього, судом було встановлено, що відповідач протягом 2009 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Щодо вимог про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно частини 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, на підставі ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 № 3929-ХІІ та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 94, 158 – 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позов Запорізького міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області до громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 задовольнити.

    Примусово видворити з України громадянина Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт громадянина Російської Федерації № НОМЕР_1, виданий Богородицьким РВВС Тульської області 19 травня 2005 року, код підрозділу НОМЕР_2).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                  О.В. Прудивус

Постанова у повному обсязі складена 18 лютого 2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація