Судове рішення #8009981

Справа №2-6130 2008р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

14 листопада 2008 року   Деснянський районний суд м.  Києва в складі:
головуючого - судді     Панченко О.М.

при секретарі -     Ткаченко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

встановив:

В жовтні 2008 року позивачка звернулась до суду з вищевказаним позовом,  посилаючись на те,  що з відповідачем вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з 06.06.2004 року. Від шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  який проживає разом з нею. Відповідач не надає кошти на утримання дитини,  нести витрати по її утриманню самостійно їй важко,  тому просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частки зі всіх видів його доходів і до досягнення дитиною повноліття,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги,  просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_2,  2005 р.н. в розмірі 1/4 частки зі всіх видів його доходів і до досягнення дитиною повноліття,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини в такому розмірі.

Судом встановлено,  що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 06.06.2004 рік (а.с.  3). Від шлюбу вони мають сина ОСОБА_2,  2005 року народження,  який проживає разом з позивачкою (а.с.  5). В свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач ОСОБА_3 (а.с. 4).

Як зазначила позивачка,  відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не надає,  а тому вона має намір вирішити питання про стягнення аліментів в судовому порядку відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до  ст.  180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Обов»язок утримувати дитину є рівною мірою обов»язком як матері,  так і батька. Причому обов»язком особистим і індивідуальним.

Що ж стосується розміру аліментів,  то,  відповідно до вимог  ст.  183 СК України,  частка заробітку (доходу) матері,  батька,  яка буде стягуватися як аліменти на дитину,  визначається судом,  який вважає за необхідне,  задовольняючи позовні вимоги про стягнення аліментів,  стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти щомісячно в розмірі 1/4 частки зі всіх видів його доходів і до досягнення дитиною повноліття,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до вимог  ст.  367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до вимог  ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню понесені по справі судові витрати у вигляді судового збору в сумі 51 грн.

Керуючись  ст.  ст. 10,  60,  212,  213 - 215,  367 ЦПК України,   ст.  ст. 180, 183 Сімейного Кодексу України,  суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_4,  уродженця м. Києва,  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_2,  31.07.2005 року в розмірі 1/4 частки зі всіх видів доходів відповідача і до досягнення дитиною повноліття,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 24.10. 2008 року. Стягнути з ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь держави судові витрати в сумі 51 грн.

На підставі  ст.  367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.  Києва через Деснянський районний суд м.  Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги,  або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення,  яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація