Справа №4-919/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2008 року Святошинський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Сержанюка А.С. , з участю секретаря Помазан С. С, прокурора Денисенка Д.В., розглянувши у судовому засіданні скаргу ОСОБА_1 на постанову прокуратури Святошинського району м. Києва від 9 вересня 2005 року,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з названою скаргою, де просить скасувати постанову прокуратури Святошинського району м. Києва від 9 вересня 2005 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2.
На її обґрунтування зазначив, що суддя 28 лютого 2002 р. по заяві про відшкодування винесла ухвалу про розірвання шлюбу, чим заподіяла великої шкоди сімейному життю.
Він звернувся до прокуратури Святошинського району м. Києва із заявою про порушення відносно судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2. кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 367 КК України, однак його скарга не була задоволена.
Прокуратура м. Києва 5 червня 2008 р. відмовила йому у _ скасуванні оскаржуваної постанови
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої вимоги і, остаточно визначившись, просив оскаржувану постанову скасувати, а матеріали направити прокурору Святошинського району м. Києва для проведення додаткової перевірки і порушення кримінальної справи.
Прокурор, в своєму висновку, просив відмовити у задоволенні скарги, вказуючи на безпідставність заявлених вимог.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне залишити скаргу без задоволення, керуючись наступним.
9 вересня 2005 року прокуратурою Святошинського району м. Києва прийнято постанову про відмову у порушенні кримінальної справи відносно судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2. за відсутністю в її діях складу злочину, на підставі п. 2 ст. 6 КПК України.
Про прийняте рішення прокуратурою Святошинського району м. Києва було повідомлено ОСОБА_1 ( лист №163с пр. від 28.09.2005 р. наглядового провадження №536 пр/05 ).
Факт надсилання та отримання копії зазначеної постанови не оспорив в судовому засідання і сам заявник.
Згідно ст. 236-1 КПК України, скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову у порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного ( міського ) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
ОСОБА_1, встановлені строки КПК України на оскарження постанови прокуратури Святошинського району м. Києва від 9 вересня 2005 року про відмову у порушенні кримінальної справи відносно судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2., як встановлено з достовірністю судом, пропустив. З клопотанням про його поновлення до суду не звертався, а тому заявлену ним скаргу, на думку суду, слід залишити без задоволення.
Окрім цього, обгрунтовано було відмовлено заявнику у порушенні кримінальної справи за вказаними ознаками відносно зазначеної особи, що підтвердила прокуратура м. Києва на звернення ОСОБА_1, що являється, з точки зору суду, додатковою підставою для залишення скарги без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 236-1, 236-2, 273 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на постанову прокуратури Святошинського району м. Києва від 9 вересня 2005 року про відмову у порушенні кримінальної справи відносно судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2. залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом 7 діб.