Судове рішення #8009216

Справа № 2а-1260\10\1270

ЛУГАНСЬКІЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМ`ЯМ УКРАЇНИ

 19 лютого 2010 року                                                       місто Луганськ

    Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С.,   розглянувши  матеріали за адміністративним  позовом    управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до управління праці і соціального захисту населення Стаханівської міської ради про відшкодування надміру виплачених пенсій у розмірі 8021, 86 грн., -

В С Т А Н О В И В:

            18 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до управління праці і соціального захисту населення Стаханівської міської ради про відшкодування надміру виплачених пенсій у розмірі 8021, 86 грн.

            З огляду на матеріали адміністративного позову суд вважає, що він підлягає поверненню позивачу з наступних підстав:

    Відповідно до ст.18 КАС України  місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

3) усі адміністративні справи у спорах фізічних осіб з суб’єкатами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездантим громадянам, виплатам по загальнообов’язковим державним соціальним страхувальникам та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту пільг.

    2. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні загальним судам як адміністративним судам.

    Відповідно до ст. 12  Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:

спорів про приватизацію державного житлового фонду;

спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов’язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

    Статтею 21 КАС України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов’язані між собою і підсудні одному адміністративному суду.

2. Вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб’єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Iнакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

3. Не допускається об’єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

 Оскільки предмет спору, відповідно до заявленних позовних  вимог, складає цивільні правовідносини щодо відшкодування  завданної матеріальної шкоди, позивач не оспорує неправомірність дій відповідача як суб’єкта владних повноважень  щодо завдання заначенної шкоди, суд приходить до висновку, що вказнний спір не містить ознак публічно-правового спору, тому не має підстав для вікриття провадження у справі.  

         Згідно зі ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо:

1) заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства;

    За таких обставин  суд не знаходить підстав для відкриття провадження за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до управління праці і соціального захисту населення Стаханівської міської ради про відшкодування надміру виплачених пенсій у розмірі 8021, 86 грн.

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 108,   КАС України,-

                    У Х В А Л И В:

     Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до управління праці і соціального захисту населення Стаханівської міської ради про відшкодування надміру виплачених пенсій у розмірі 8021, 86 грн.,   оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

              Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з дня отримання сторонами копії ухвали.  Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:                                     В.С. Шембелян

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація