Справа № 2-а-3267\2008
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2008 року м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко C.O.,
при секретарі Ясинському .Г.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової часини А 1479 про визнання бездіяльності неправомірною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до військової часини А 1479 про визнання бездіяльності щодо ненадання відповіді на його заяви від 15.09.2007 року про надання йому довідки по недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на одержання грошової компенсації замість речового майна, неправомірною. Свої вимоги мотивує тим, що позивач звернувся 15.09.2007 року з заявами до військової частини А 1479 з проханням надати довідки по недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на одержання грошової компенсації замість речового майна, але всупереч Закону України „Про звернення громадян" та Закону України „Про інформацію" вказані довідки досі не надані та ніякої відповіді він не отримав.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині А 1479 з 1998 року та 15 травня 2003 року наказом начальника Генерального Штабу № 69 призначений на посаду старшого офіцера управління Північного оперативного командування в місті Чернігові.
Позивач 15 вересня 2007 року направив заяви до військової частини А 1479 про надання йому довідки по недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на
одержання грошової компенсації замість речового майна, проте відповіді на даний час не отримав.
Згідно статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Закон України „Про інформацію" встановлює загальні правові основи одержання, використання, поширення та зберігання інформації, закріплює право особи на інформацію в усіх сферах суспільного і державного життя України, а також систему інформації, її джерела, визначає статус учасників інформаційних відносин, регулює доступ до інформації та забезпечує її охорону, захищає особу та суспільство від неправдивої інформації. Дія цього Закону поширюється на інформаційні відносини, які виникають у всіх сферах життя і діяльності суспільства і держави при одержанні, використанні, поширенні та зберіганні інформації.
Згідно ст. 9 вищевказаного Закону всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України.
Статтею 10 Закону України «Про інформацію» встановлено, що право на інформацію забезпечується обов'язком органів державної влади, а також органів місцевого і регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення; створенням у державних органах спеціальних інформаційних служб або систем, що забезпечували б у встановленому порядку доступ до інформації; вільним доступом суб'єктів інформаційних відносин до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів; обмеження цього доступу зумовлюються лише специфікою цінностей та особливими умовами їх схоронності, що визначаються законодавством; створенням механізму здійснення права на інформацію; здійсненням державного контролю за додержанням законодавства про інформацію; встановленням відповідальності за порушення законодавства про інформацію.
Відповідно статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Таким чином, не наданням військовою частиною А 1479 відповіді ОСОБА_1 на його заяви від 15.09.2007 року про надання довідки по
недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на одержання грошової компенсації замість речового майна, було грубо порушено права, свободи та інтереси позивача.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до військової часини А 1479 є обґрунтованими та підлягають задоволенню, бездіяльність військової частини А 1479 щодо ненадання відповіді на заяви ОСОБА_1 від 15.09.2007 року про надання йому довідки по недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на одержання грошової компенсації замість речового майна, необхідно визнати неправомірною.
Керуючись ст. ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до військової часини А 1479 про визнання бездіяльності неправомірною, задовольнити.
Бездіяльність військової частини А 1479 щодо ненадання відповіді на заяви ОСОБА_1 від 15.09.2007 року про надання йому довідки по недоплаченому грошовому забезпеченню та довідки на одержання грошової
компенсації замість речового майна, визнати неправомірною.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.