Судове рішення #8007918

Справа № 2-а-1721\2008

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

06 жовтня 2008 року     м.  Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді     Сорочко C.O.,

при секретарі     Ясинському С. Г.,

з участю представника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області

Смірнова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,  -

ВСТАНОВИВ:

Чернігівський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі - СПД ОСОБА_2) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Свої вимоги мотивують тим,  що в результаті перевірки транспортного засобу RENAULT 385 ТІ,  номерний знак НОМЕР_1,  що належить СПД ОСОБА_2,  складено акт № 025795 від 11.05.2007 р.,  в якому зафіксовано,  що при наданні послуг з перевезення вантажів у водія відсутня ліцензійна картка. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів,  перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,  а тому 09.07.2007 р. було винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 038896 до СПД ОСОБА_2 в сумі 1700 гривень,  яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.

В судове засідання представник прокуратури не з'явився,  про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином,  причини неявки суду не повідомив.

В судовому засіданні представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області позовні

вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі,  посилаючись на обставини,  викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився,  про дату час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому порядку.

Місце реєстрації відповідача станом на час звернення Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до суду є: м.  Чернігів,  вул.  Богунського,  46\87,  що підтверджується довідкою з єдиного державного реєстру підприємств,  установ та організацій України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали,  заслухавши пояснення представника позивача,  всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини,  на яких ґрунтується позов,  об'єктивно оцінивши докази,  які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових,  позапланових та рейдових перевірок.

В результаті перевірки транспортного засобу RENAULT 385 ТІ,  номерний знак НОМЕР_1,  що належить СПД ОСОБА_2,  державними інспектороми ТУ Головавтотрансінспекції в Донецькій області складено акт № 025795 від 11.05.2007 р.,  в якому зафіксовано,  що при наданні послуг з перевезення вантажів у водія відсутня ліцензійна картка.

Відповідно до  ст.  48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники,  водії повинні мати і пред'являти особам,  які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху,  документи,  на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи,  що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах,  є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ,  що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах,  інші документи,  передбачені законодавством України; для водія -посвідчення водія відповідної категорії,  реєстраційні документи на транспортний засіб,  ліцензійна картка,  дорожній лист,  товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж,  інші документи,  передбачені законодавством України.

Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 року № 1567. справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно  ст.  60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів,

перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції,  - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою     начальника     територіального     управління

Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 038896 від 09.07.2007р. до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень,  яку відповідач не оскаржував та в добровільному порядку не сплатив.

Враховуючи вищевикладене,  позовні вимоги Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 підлягають задоволенню,  оскільки є законними та обґрунтованими,  а фінансова санкція стягненню з відповідача в дохід держаного бюджету.

Керуючись  ст.  ст.  122,  158 - 163,  167,  Кодексу адміністративного судочинства України,  суд,  -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2,  задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) штрафні санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. в доход державного бюджету на рахунок: 31118106700002 код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100 МФО 853592 УДК в М. Чернігові держбюджет.

Постанова відповідно до ч. 1  ст.  254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом,  якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі,  особою,  яка оскаржує постанову,  за правилами,  встановленими  ст.   ст.  185-187 КАС України,  шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація