Судове рішення #8007616

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 лютого 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-47206/09/1670


Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Слободянюк Н.І.,

за участю секретаря  – Дрижирук М.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області до Закритого акціонерного товариства Миргородського заводу продтоварів "Калинка" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -

В С Т А Н О В И В:

06 жовтня 2009 року  Миргородський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства Миргородського заводу продтоварів "Калинка" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2,  на загальну суму 1979,70 грн.

В обґрунтування заявлених вимог прокурор вказував на те, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області на адресу Закритого акціонерного товариства Миргородського заводу продтоварів "Калинка" було направлено повідомлення і розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” стосовно зазначеного в них пенсіонера /ОСОБА_1/. Оскільки вказана сума витрат не була оплачена Закритим акціонерним товариством Миргородським заводом продтоварів "Калинка" самостійно, ця сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області надало суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач свого уповноваженого представника в судове засідання не направив, хоча в матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі та зібраних судом доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а недобросовісна правова поведінка відповідача не може бути перешкодою для відправлення правосуддя.

Оцінивши надані та зібрані судом докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні, як того вимагають приписи статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, та керуючись принципом законності відповідно до статей 7, 9 цього Кодексу, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до статей 14 та 15 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” Закрите акціонерне товариство Миргородський завод продтоварів "Калинка" є платником страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування та обліковується в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області.

Згідно пункту “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці –за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах: чоловіки –після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки –після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них менше 10 років на зазначених роботах.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

З наведеної норми закону слідує, що відносно осіб, які набули право на отримання пенсій за віком на пільгових умовах, що передбачені статтею 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, зберігається той порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, який діяв до набрання чинності Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, тобто до 1 січня 2004 року.

Такий порядок визначений абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 №400/97-ВР, згідно з яким для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”–“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону. А відповідно до частини 3 пункту 1 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 % від об'єкта оподаткування, визначеного частиною 4 пункту 1 статті 2 цього Закону, –фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій встановлений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі по тексту –Інструкція).

Відповідно до пункту 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Пунктом 6.4 цієї Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання вимог Інструкції Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області повідомило відповідача про відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій:

- за травень 2009 року в сумі  395,94 грн;

- за червень 2009 року в сумі  395,94 грн;

- за липень 2009 року в сумі  395,94 грн;

- за серпень 2009 року в сумі 395,94 грн;

- за вересень 2009 року в сумі 395,94 грн.

Правових підстав для сумнівів у правильності обчислення витрат на виплату та доставку пенсій суд не має. Призначення /перерахунок/ пенсій за віком на пільгових умовах пенсіонеру ОСОБА_1, стосовно якого понесені витрати на виплату та доставку пенсій у спірній сумі, підтверджується наявною в матеріалах справи копією розпорядження про призначення /перерахунок/ пенсій, а врахований при обчисленні /перерахунку/ пенсій стаж роботи на підприємстві відповідача - копією відповідної довідки відповідача, виданою цьому пенсіонеру.

Пунктом 6.8 Інструкції визначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених  на пільгових умовах.

Доказів оплати відповідачем спірної суми грошових коштів згідно повідомлення про відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій матеріали справи не містять. Навпаки, картка особового рахунку відповідача вказує на наявність у відповідача заборгованості у спірній сумі станом на дату судового розгляду справи.

Суд погоджується з тим, що наведені прокурором у позові мотиви представництва інтересів Держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді узгоджуються зі статтею 121 Конституції України, статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» і є достатніми для захисту його інтересів шляхом вчинення процесуальної дії по зверненню до суду.

За таких обставин заявлена по цій справі вимога про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій визнається судом обґрунтованою і задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись  статтями 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області до Закритого акціонерного товариства Миргородського заводу продтоварів "Калинка" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 1979,70 грн задовольнити.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства Миргородського заводу продтоварів "Калинка" (вул. Багачанська, 2, м. Миргород, ідентифікаційний код 05465838) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді Полтавської області (вул. Гоголя, 107, м. Миргород, р/р 25607301288 в ОПЕРВ Полтавське облуправління ВАТ "Державний ощадбанк", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529669) невідшкодовану суму витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2, в сумі 1979 (одна тисяча дев'ятсот сімдесят дев'ять) грн 70 коп.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10 - денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.  Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Повний текст постанови виготовлено 01 березня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                Н.І. Слободянюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація