Справа № 22ц/164 Головуючий в суді 1-ї інстанції Андрієнко В.В.
Категорія 33 Доповідач Балашкевич С.В.
УХВАЛА
Іменем України
15 січня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області
в складі: головуючого - судді Балашкевича С.В.
суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.
при секретарі Забєліній О.О.
з участю заявника
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27 листопада 2008 року в матеріалах за заявою ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, -
встановила:
У листопаді 2008 року ОСОБА_2 звернувся в суд із заявою про відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, мотивуючи свої вимоги тим, що 7 липня 1999 року податковою міліцією Державної податкової адміністрації порушено кримінальну справу по факту умисного ухилення від сплати податків посадовими особами виробничо-комерційної фірми «Зевс» та ТОВ «Чорнобильський дзвін» за ознаками злочину, передбаченого ст. 148-2 ч.3 КК України, а 8 липня 1999 року відносно нього, заявника, обрано запобіжний захід-підписку про невиїзд, проведено обшук за місцем його проживання та роботи, накладено арешт на майно, грошові кошти та вилучено документи про фінансово-господарську діяльність ВКФ «Зевс» та ТОВ «Чорнобильський дзвін». Посилаючись на те, що в подальшому провадження у кримінальній справі було закрито на підставі ст. 6 п. 2 КПК України, а прокуратурою Житомирської області не забезпечено належного прокурорського нагляду за додержанням законів органами дізнання та досудового слідства при розслідуванні цієї справи, заявник просив на підставі Закону України « Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» стягнути з Державного казначейства України на його користь 92 000 грн. моральної шкоди.
Ухвалою судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27 листопада 2008 року відмовлено у відкритті провадження у справі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить ухвалу судді скасувати, а справу направити до суду першої інстанції на розгляд, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів заяви (а.с.51-58), ухвалою Ємільчинського районного суду Житомирської області від 29 лютого 2008 року заява ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду задоволена частково. Постановлено стягнути з Державного казначейства України на користь ОСОБА_2 24 000 грн. моральної шкоди.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суддя обгрунтовано виходив з того, що є така ухвала у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Ухвала постановлена з додержанням норм процесуального права. Підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Ухвалу судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27 листопада 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом двох місяців.