Дело №2«О»-114/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2008року Димитровський міський суд Донецькой області у складі:
головуючого - судді Перекупка І.Г.,
при секретарі Мутелиця Т.О.,
за участю заявника ОСОБА_1,
представника заявника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту сумісного проживання однією сім'ї, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановленя факту сумісного проживання. В обгрунтування вимог вказала, що 12 травня 1997 року померла її свекруха ОСОБА_3. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з приватної спільної сумісної власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. За свого життя ОСОБА_3, заповіт не складала, а тому в спадщину вступив, так як мешкав разом з нею на момент смерті її чоловік та свекор заявниці - ОСОБА_4. 07 жовтня 2002 року помер свекор заявниці - ОСОБА_4. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, яка складається з приватної спільної сумісної власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. За свого життя ОСОБА_4, заповіт не складав, а тому після його смерті спадкову справу було заведено за заявою його сина та чоловіка заявниці - ОСОБА_5, який помер 21 листопада 2004 року, не встигнувши отримати свідоцтво про спадщину.
Заявнця, ОСОБА_1, мешкала на момент смерті свого чоловіка - ОСОБА_5, разом з ним, але коли заявниця звернулася до Димитровської державної нотаріальної контори, з метою оформити спадщину, то нотаріус відмовився це зробити, так як заявниця не надала свідоцтва про шлюб її свекра та свекрухи, та свідоцтва про народження її чоловіка.
В судовому засіданні заявник підтримала вимоги та наполягала на їх задоволенні.
В судове засідання представник заінтересованої особи не з'явився, надав до суду заяву, що проти позовних вимог не заперечує, не заперечує проти розгляду справи у його відсутності.
Заслухавши пояснення заявника, дослідивши докази по справі, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживала у період з 27 травня 1981 року по 21 листопада 2004 року за адресою: м. Димитров м-н «Молодіжний» б. 55 кв. 83 разом з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується довідкою СЄЗ (а.с.7).
За адресою АДРЕСА_1 проживали та були зареєстровані - ОСОБА_4, який був зареєстрований за вказаною адресою з 14 липня 1971 року по день смерті 07 жовтня 2002 року та ОСОБА_3, яка була зареєстрована за вказаною адресою з 06 травня 1986 року по день смерті 16 травня 1997 року.
12 травня 1997 року померла ОСОБА_3, 07 жовтня 2002 року помер - ОСОБА_4, 21 листопада 2004 року помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвами про смерть (а. с. 5-6)
Згідно ст.1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
У відповідності з ч. 1 п. 5 ст. 234, п. 1 ч. 1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами при неможливості відновлення втрачених документів.
Відсутність необхідних документів, підтверджуючих факт сумісного проживання з спадкодавцем на день її смерті, є перешкодою в одержанні спадщини.
Факт сумісного проживання однією сім'єю ОСОБА_4 та ОСОБА_3 підтверджений в судовому засіданні поясненнями свідків: ОСОБА_6, ОСОБА_7, які суду пояснили, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 дійсно проживали однією сім'єю за адресою АДРЕСА_1 та були чоловіком та дружиною.
Проаналізувавши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що вимоги заявника підлягають задоволенню, оскільки судом з достовірністю встановлено, що ОСОБА_8 дійсно проживав з померлою ОСОБА_9.
Керуючись ст.1264 ЦК України, ст.ст.57, 209, 212, 215, 235, 259 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_4, який помер 07 жовтня 2002 року та ОСОБА_3, яка померла 12 травня 1997 року проживали разом, однією сім'єю, були чоловіком та дружиною за адресою: АДРЕСА_2.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.