Судове рішення #7996959

Справа № 2«о»-116/2008

РІШЕННЯ

ИМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2008 року м.Димитров

Димитровський міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді Редько Ж.Є.,

при секретарі Ченченко І.С.,  

за участю заявника ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Димитров справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування на утриманні чоловіка,

ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту перебування на утриманні.

У судовому засіданні в обґрунтування свого прохання заявниця вказала, що вона з 03.03.1972 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, який помер 01.09.1994 року і з яким вона мешкала по день його смерті за адресою: АДРЕСА_1. Хоча вона і працювала за життя чоловіка і на день його смерті, але основним і постійним джерелом засобів до її існування була для неї підтримка з боку її чоловіка, тому що, працюючи вихователем, вона отримувала мізерні гроші, на які прожити важко. Під час шлюбних відносин у них був спільний сімейний бюджет, вони турбувалися одне про одного. За життя її чоловік працював у вугільній промисловості, отримував заробітну плату, регресні виплати за відшкодування шкоди його здоров, ю. Зараз вона не працює, звільнилася з роботи 31.08.2006 року, проробивши 45 років. У неї нужденне життя, оскільки половина її пенсії витрачається на утримання житла, а решта на ліки та їжу (картоплю, хліб). Забезпечити себе до такого рівня, як вона жила з чоловіком, вона не може. Тому вона просить встановити факт перебування її на утриманні чоловіка, що необхідно їй для того, щоб згідно за ст.36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вона мала право перейти на пенсію у випадку втрати годувальника.

Представник зацікавленої особи - управління Пенсійного фонду України в м.Димитров - у судове засідання не з'явився, письмово повідомив суд про розгляд справи у його відсутність та про прийняття рішення відповідно до діючого законодавства.

Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що заявитель ОСОБА_1 знаходилася з 1972 року у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, сумісно проживаючи з ним за адресою: АДРЕСА_2, по день його смерті - 01.09.1994 року, що підтверджується свідоцтвами про укладення шлюбу, про смерть, довідкою комунального підприємства з місця проживання заявниці (а.с.6, 7, 13).

ОСОБА_2 все своє працездатне життя працював у гірничій промисловості, зокрема з 1974 року - на шахті ім.Г.М.Димитрова, а з 1991 року - на шахті ім.О.Г. Стаханова на підземних роботах. 31.03.1992 року він звільнений з роботи за інвалідністю через нещасний випадок на виробництві. За період 1993 рік та по серпень 1994 року (до дня смерті) ОСОБА_2 отримано від підприємства регресні виплати на суму 32873000 крб. (328, 73 грн.), що підтверджується довідками підприємства, копією трудової книжки (а.с.23-29, 30).

За довідкою управління Пенсійного фонду України в м.Димитров (а.с.32) ОСОБА_2 з 01.04.1992 року знаходився на обліку в управлінні і отримував пенсію по інвалідності від трудового каліцтва П групи, за період 1993 рік та по день своєї смерті ним отримано 713600 крб. (7, 136 грн.).

ОСОБА_1 з 1969 року по 31.08.2006 роки працювала у школі № 31 (зараз № 9) м.Димитров вчителем з індивідуального навчання, її дохід за 1993 рік та серпень 1994 року складала заробітна плата у розмірі 9188000 крб. (91, 88 грн.), що підтверджується довідками з місця роботи, копією трудової книжки (а.с. 14-22, 41).

Аналізуючи отримуваний заявницею і її чоловіком дохід у період 1993-1994 роки згідно доданим до справи довідкам з місць їх роботи, пенсійного фонду суд встановлює, що дохід ОСОБА_2 у 3, 3 рази був більшим за дохід ОСОБА_1

З 1999 року ОСОБА_1І отримувала пенсію за віком при повному стажі у розмірі 94, 70 грн., зараз вона отримує пенсію у розмірі 696, 11 грн., інших доходив не має, що підтверджується поясненнями заявниці, пенсійним посвідченням, довідкою пенсійного фонду, копією трудової книжки (а.с.7, 8, 9, 22).

За приписами ст.38 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» члени сім'ї померлого вважаються такими, що були на його утриманні, якщо вони перебували на його повному утриманні чи одержували від померлого допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім, ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право за бажанням перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

На підставі наведеного, враховуючи те, що заявниця за життя ОСОБА_2 отримувала дохід, що був значно меншим за дохід її чоловіка, що зараз вона отримує пенсію, яка ледве забезпечує мінімальний набір продуктів, товарів та послуг, необхідних для підтримання життєдіяльності людини, витрачаючи лише за комунальні послуги половину свого доходу, що підтверджується квитанціями про оплату цих послуг (а.с.42), суд приходить до висновку, що заявник фактично отримувала від свого чоловіка за його життя допомогу, яка була для неї постійним та основним джерелом засобів до існування, і яку вона втратила у зв’язку зі смертю чоловіка. Встановлення цього факту має для неї правове значення, оскільки необхідно для оформлення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, тому суд вважає, що вимога заявника підлягає задоволенню.

Керуючись ст.38 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 271-275 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту перебування на утриманні чоловіка задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утриманні її чоловіка ОСОБА_2, померлого 01 вересня 1994 року, до дня його смерті.

Заява про апеляційне оскарження судового рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація