Справа № 2-1700/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2008 року м. Димитров
Димитровський міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді Перекупка І.Г.,
при секретарі Альберті О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 міської ради про визнання права власності в обгрунтування якого вказала, що 12 вересня 2006 року згідно з договором купівлі-продажу вона придбала у приватну власність сім двадцятих частин нежитлових будівель, розташованих за адресою: м. Димитров, Донецька область, вулиця Читинська, №1, на земельній ділянці ОСОБА_4 міської ради, а саме: В-1 склад, Г-1 гараж, Є-1 уборна, №3 паркан довжиною 95 метрів. Ця нежитлова будівля знаходилася у власності ОСОБА_5 згідно договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_4 міського нотаріального округу ОСОБА_6 від 16 листопада 2005 р. за реєстром №8468, зареєстрованого в БТІ м. Димитрова 27 грудня 2005 р. за № 115. 29.09.2006 р. вона зареєструвала в БТІ м. Димитрова своє право власності на 7/20 частину нежитлових будівель за вказаною адресою (витягу з реєстру про реєстрацію права власності серії ССА № 604146). 18 квітня 2006 р. за заявою позивачки виконавчій комітет ОСОБА_4 міської ради виніс рішення про розподіл нерухомого майна по вул. Читинська, 1 між нею та другим співвласником приватним підприємством «Октан» (Мухутдінов) та оформлення права приватної власності на них згідно частки володіння кожного 7/20 та 13/20. Відокремленому об'єкту ПП «Октан» залишилася адреса вул. Читинська, №1, відокремленому об'єкту ОСОБА_3 присвоєна адреса вул. Читинська, №1-а. Дозволено оформити право приватної власності на нерухоме майно після розподілу. 17.05.2007 р. виконавчим комітетом ОСОБА_4 міської ради прийнято рішення про оформлення приватного права власності на вказані нежитлові будівлі. 04.04.2007 р. виконавчім комітетом ОСОБА_4 міської ради було винесено рішення про надання позивачці дозволу на виконання землевпорядного проекту по відводу земельної ділянки під розміщення цеху по виробу металопластикових вікон по вул. Читинська, 1. Але при виконанні землевпорядного проекту по відводу земельної ділянки під розміщення цеху по виробу метало пластикових вікон по вул. Читинська, 1-а виникли питання про належність власності під'їзного залізничного шляху, який розташований на земельній ділянці по вул. Читинська, 1-а і є під'їзним шляхом до нежитлової будівлі -складу В-1, який знаходиться в приватній власності позивачки, котрий також знаходиться на цій ділянці. Згідно договору купівлі-продажу №1 між продавцем ТОВ Торгова фірма «Лідер» та покупцем ТОВ «Донбассшахтострой» у власність останнього крім 3/10 частини нежитлових будівель продовольчої бази №1 по вул. Артема, №1 (зараз вул. Читинська, №1, згідно реєстраційного посвідчення ОСОБА_4 БТІ), а саме: складу В-1, площею 717, 7 м2, перейшов і під'їзний залізничний шлях № 22, а раніше він належав Продавцю на підставі Договору розподілу цілісного майнового комплексу АТЗТ «Україна», але при продажу майна
ОСОБА_5 20 вересня 2006 року під'їзний залізничний шлях № 22 не був вказаний помилково. Під'їзний залізничний шлях № 22 є невід'ємною часткою (поліпшенням) будівель по вул. Читинська, №1-а, а саме: склад В-1, гараж Г-1, вбиральня Е-1, паркан №3 довжиною 95 м, він за конструктивною характеристикою є інженерною спорудою, яка призначена для виконання виробничих процесів різних видів, для пересування людей, транспортних засобів, вантажів та ін. На цей під'їзний залізничний шлях №22 другий співвласник ПП. «Октан» не претендує так як шлях знаходиться на території (земельній ділянці) на якій розташовані мої нерухомі будівлі, інших співвласників на нерухоме майно на цій земельній ділянці немає і нема спору про належність власності на цей під'їзний залізничній шлях. Документів які б підтвердили право власності або забудову на цей під'їзний залізничний шлях № 22 не збереглося. До цього під'їзного залізничного шляху №22 підходять інші залізничні шляхи які належать підприємству Димитроввуглепогрузтранс, яке ніяких прав власності і будь яких документів на під'їзний залізничний шлях №22 на території земельної ділянки по вул. Читинська, №1, не має. В ОСОБА_4 БТІ цей шлях не зареєстрований і ніколи не був зареєстрованим. Згідно висновку фахівців вартість шляху складає 116000 грн. В зв'язку з тим, що документів які підтверджували б право власності на цей під'їзний залізничний шлях № 22 на території земельної ділянки по вул. Читинська, №1 та №1-а немає, позивачка на підставі ст. 392 ЦК вимушена звернутися в суд за визнанням права власності на це майно.
В судовому засіданні представник позивачки підтримав вимоги позивачки, обґрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами. Відповідач, треті особи до суду не з'явилися надавши суду заяви про розгляд справи у їх відсутності. На задоволенні позовних вимог не заперечують.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, 12 вересня 2006 року згідно з договором купівлі-продажу позивачка придбала у приватну власність сім двадцятих частин нежитлових будівель, розташованих за адресою: м. Димитров, Донецька область, вулиця Читинська, №1, на земельній ділянці ОСОБА_4 міської ради, а саме: В-1 склад, Г-1 гараж, Є-1 уборна, №3 паркан довжиною 95 метрів. Ця нежитлова будівля знаходилася у власності ОСОБА_5 згідно договору купівлі-продажу. 04.04.2007 р. виконавчім комітетом ОСОБА_4 міської ради було винесено рішення про надання позивачці дозволу на виконання землевпорядного проекту по відводу земельної ділянки під розміщення цеху по виробу металопластикових вікон по вул. Читинська, 1. Але при виконанні землевпорядного проекту по відводу земельної ділянки під розміщення цеху по виробу метало пластикових вікон по вул. Читинська, 1-а виникли питання про належність власності під'їзного залізничного шляху, який розташований на земельній ділянці по вул. Читинська, 1-а і є під'їзним шляхом до нежитлової будівлі - складу В-1, який знаходиться в приватній власності позивачки, котрий також знаходиться на цій ділянці.
Згідно договору купівлі-продажу №1 між продавцем ТОВ Торгова фірма «Лідер» та покупцем ТОВ «Донбассшахтострой» у власність останнього крім 3/10 частини нежитлових будівель продовольчої бази №1 по вул. Артема, №1 (зараз вул. Читинська, №1, згідно реєстраційного посвідчення ОСОБА_4 БТІ), а саме: складу В-1, площею 717, 7 м2, перейшов і під'їзний залізничний шлях № 22, а раніше він належав Продавцю на підставі Договору розподілу цілісного майнового комплексу АТЗТ «Україна», але при продажу майна ОСОБА_5 20 вересня 2006 року під'їзний залізничний шлях № 22 не був вказаний помилково. Під'їзний залізничний шлях № 22 є невід'ємною часткою (поліпшенням) будівель по вул. Читинська, №1-а, а саме: склад В-1, гараж Г-1, вбиральня Е-1, паркан №3 довжиною 95 м, він за конструктивною характеристикою є інженерною спорудою, яка призначена для виконання виробничих процесів різних видів, для пересування людей, транспортних засобів, вантажів та ін. На цей під'їзний залізничний шлях №22
другий співвласник ПП. «Октан» не претендує так як шлях знаходиться на території (земельній ділянці) на якій розташовані мої нерухомі будівлі, інших співвласників на нерухоме майно на цій земельній ділянці немає і нема спору про належність власності на цей під'їзний залізничній шлях. Документів які б підтвердили право власності або забудову на цей під'їзний залізничний шлях № 22 не збереглося. Згідно висновку фахівців вартість шляху складає 116000 грн. В зв'язку з тим, що документів які підтверджували б право власності на цей під'їзний залізничний шлях № 22 на території земельної ділянки по вул. Читинська, №1 та №1-а немає.
Згідно рішення виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради за № 256 від 18.04.2006 року здійснено розподіл нерухомого майна по вул. Читинська, 1 між ОСОБА_3 та другим співвласником приватним підприємством «Октан» (Мухутдінов) та оформлення права приватної власності на них згідно частки володіння кожного 7/20 та 13/20. Згідно вказаного рішення відокремленому об'єкту ПП «Октан» залишилася адреса вул. Читинська, №1, відокремленому об'єкту ОСОБА_3 присвоєна адреса вул. Читинська, №1-а. (а.с.12)
Відповідно за ст. 325 ЦК України, фізичні особи можуть бути власниками будь- якого майна, за винятком окремих видів майна, яке відповідно до закону не може їм належати.
Відповідно до ст. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
З огляду на ст. 392 ЦК України, якщо право власності оспорюється або не визнається іншою особою, до суду може бути подано позов про визнання цього права.
Враховуючи вищенаведене, та те, що не визнання права власності на під'їздний залізничний шлях № 22 розташований за адресою м. Димитров, вул. Читинська, б. 1-а є перешкодою у оформлені позивачем земельної ділянки, спір між іншими третімі особами відсутній, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 355, 370, 392, 1223, 1261, 1268 Цивільного кодексу України, та керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 209, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради про визнання права воасності на під'здний залізничний шлях № 22 розташований за адресою м. Димитров, вул. Читинська, б. 1-а задовольнити.
Визнати право приватної власності за ОСОБА_3 на під'здний залізничний шлях № 22 розташований за адресою м. Димитров, вул. Читинська, б. 1-а
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.