Справа №2-382 2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 жовтня 2008 року Заліщицький районний суд Тернопільської області в
складі: головуючої Яковець Н.В.
при секретарі Фаринник Г.В.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Заліщики справу за
позовом ОСОБА_1 до 303улинської сільської ради про визнання
права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
Позивач у своїй позовній заяві та в судовому засіданні просить суд визнати за ним права власності на спадкове майно за заповітом на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в с 303улинці по вул. Миру, 10, Заліщицького району, Тернопільської області. Дане майно належало його покійній матері ОСОБА_2 Савківній, посилаючись на те, що він є спадкоємцем по заповіту.
Представник відповідача в судове засідання надіслав заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, позов визнати, на дане майно не претендує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що мати позивача померла і була власником будинковолодіння, яке розташоване в с 303улинці по вул. Миру, 10, Заліщицького району, Тернопільської області і їй на праві власності належало дане майно.
Згідно заповіту від 02.03.2006 року за № 232 та довідки виданої 303улинською сільською радою від 01.09.2008 року за №145, суду відомо, що позивач є єдиним спадкоємцем після смерті спадкодавця ОСОБА_2.
Згідно рішення реєстратора від 09.09.2008 року за № 505, у спадкодавця відсутній правовстановлюючий документ, а тому позивач не може зареєструвати право власності за заповітом.
На підставі ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не
визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 392, 1216, 1217, 1261 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214 ЦПК України
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в с 303улинці по вул. Миру, 10, Заліщицького району, Тернопільської області, вартістю 65 980 гривень, що належало померлій ОСОБА_2 Савківній.
На рішення може бути подано апеляцію шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається апеляційному суду Тернопільської області через Заліщицький районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення, та апеляційної скарги, яка подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Тернопільської області та Заліщицький районний суд.