Судове рішення #7993874

                                                                     - 1 -                                          

                                                                                                                              № 2-268/10        

                                               Р    І    Ш    Е    Н    Н    Я

                                                          ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

                                                                ( з а о ч н е )

18.02.2010р.      Вільногірський  міський суд Дніпропетровської області

                           в складі головуючого судді Литвинової Р.А.,

                           при секретарі   Заіка  А.В.,

                 розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в м.Вільногірську цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» до ОСОБА_1 про стягнення вартості безпідставно спожитої електроенергії,

                                    В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

Позивач ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_1, в якому зазначає, що вона є власником кімнати №4 в АДРЕСА_1. Комсомолу в м. Вільногірську Дніпропетровської області.

Підприємство позивача здійснює поставку електроенергії відповідачці, але вона в порушення вимог чинного законодавства не звернулась  для укладення договору, при цьому продовжує споживати електроенергію.

Вартість безпідставно спожитої електроенергії  станом на 28.09.2009р.  складає 358.34 грн.

Позивач просить стягнути з відповідачки вартість безпідставно спожитої електроенергії в зазначеній сумі  та витрати,  пов’язані  з розглядом  справи.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання неодноразово не з’являлась, незважаючи на те, що про дату та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про що є підтвердження в матеріалах справи  (а.с.8,9,12-14). Про причини своєї неявки від відповідачки ніяких повідомлень до суду не надходило.

На підставі викладеного суд приходить до висновку про те, що за обставин, що склалися, доцільно провести заочний розгляд справи, що передбачено ст.225 ЦПК України.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд даної справи без його участі, просить позов задовольнити..

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову.

Згідно з ч.4 ст.26 Закону України «Про електроенергетику», п. п. 3, 7 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 26.07.1999р. № 1357 споживач електроенергії несе відповідальність за порушення Правил користування електроенергією і надана споживачу електроенергія повинна бути оплачена, чого відповідачка не виконала.

Згідно з п.48 Правил користування електроенергією для населення порушенням являється використання електроенергії у випадку самовільного підключення до електромережі. У цьому випадку споживач зобов’язаний відшкодувати  передбачувані збитки постачальнику електроенергії.

Згідно з п.53 названих Правил представник енергопостачальника  складає акт у разі виявлення порушення споживачем зазначених Правил, у тому числі фактів розкрадання електроенергії.

Згідно ч.1 ст.1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Ст.ст.1212,1213 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути потерпілому це майно. Набувач зобов’язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

                                                            - 2 -

Матеріалами справи встановлено, що відповідачкою спожито електроенергії на суму 358.34 грн., що підтверджується особистим рахунком, відкритим на ім’я споживача  електроенергії  ОСОБА_1 (а.с.6).

Суд приходить до висновків, що відповідачка без укладення письмового договору з позивачем (постачальником) про надання платної послуги з електропостачання безпідставно користувалась електроенергією за місцем свого мешкання, при цьому не оплачувала спожиту електроенергію, хоча для цього не було ніяких перешкод, чим завдала шкоду позивачу.

На підставі викладеного суд приходить до висновку про задоволення позову.

Крім задоволення вимог в основній частині позову, у відповідності до ст.88 ЦПК України з відповідачки підлягають до стягнення на користь позивача судові витрати, понесені ним в зв’язку з розглядом справи, а саме : 51.00грн. – по оплаті державного мита (судового збору), 30.00грн. – по оплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, всього розмір судових витрат складає – 81.00 грн.

Керуючись ст.ст. 212-215, 224-228, 88 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1166 ч.1, 1212, 1213 ЦК України, ст.26 Закону України «Про електроенергетику», п.п. 3, 7, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. №1357,  суд

                                              В  И  Р  І  Ш  И  В  :

Позов Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, що проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_1 Лен. Комсомолу, № 22-а, кв. 22, кімн.4 на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» (51600 м.Верхньодніпровськ Дніпропетровської області вул.Слизькоухого, №41, банківські реквізити: ОКПО 34367262, р/р 26035300002554 в ощадному банку України, Дніпропетровське відділення № 3293, МФО 306083, -  439.34 грн,   з яких : 358.34   грн. – заборгованість за спожиту електроенергію,  81.00 грн. – судові витрати.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з  дня отримання його копії.

Суддя                                                                                                   Р.А. Литвинова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація