Судове рішення #7993346

справа № 2а-

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Бовчалюк З.А.,

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1  до  інспектора ДПС ВДПС з обслуговування м.Луцька прапорщика міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного  стягнення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1  звернувся в суд з адміністративним позовом до  інспектора ДПС ВДПС з обслуговування  м. Луцька прапорщика міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного  стягнення.

Свій позов мотивує тим, що 27 серпня  2009 року, рухаючись  автомобілем «Міцубісі», державний номер НОМЕР_1 по вул. Набережній у м. Луцьку був зупинений  інспектором ДПС ВДПС з обслуговування м. Луцька прапорщиком міліції ОСОБА_2, який пояснив, що причиною зупинки  слугувало те, що  по дорозі, яка має дві смуги для руху в одному  напрямку керував автомобілем в крайній лівій смузі, коли права була  вільна. По даному факту  інспектором ДПС ВДПС з обслуговування м. Луцька прапорщиком міліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 122 ч. 2 КУпАП та  винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення, якою накладено стягнення  у вигляді штрафу в розмірі 430 гривень.

Вважає постанову інспектора ДПС ВДПС з обслуговування м. Луцька прапорщика міліції ОСОБА_2 від 27 серпня 2009 року незаконною, оскільки   правил дорожнього руху він не порушував.

Просить  постанову серії АС № 031190 від 27 серпня 2009 року по справі про адміністративне  правопорушення  скасувати, а справу закрити у зв’язку  з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення позивача,  дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до часткового  задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 27 серпня 2009 року інспектором ДПС ВДПС з обслуговування м. Луцька прапорщиком міліції ОСОБА_2  відносно ОСОБА_1 складено протокол  серії АД № 031190 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП.

З  даного протоколу вбачається, що  ОСОБА_1  27.08.2009 року о 19 год. 15 хв. в м. Луцьку по вул..Набережній, керуючи автомобілем Міцубісі, державний номер НОМЕР_1, по дорозі, яка має дві смуги для руху в одному  напрямку керував автомобілем в крайній лівій смузі, коли права була  вільна, чим порушив пункт 11.2, 11.5 ПДР України.

Постановою серії АС № 031190 від 27 серпня 2009 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 430 грн.

Відповідно до п. 11.2, 11.5 Правил дорожнього руху України, транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як пояснив в судовому засіданні позивач, при  складанні протоколу про адміністративне правопорушення та винесенні постанови він  вказував інспектору ДПС, що   діяв  згідно вимог Правил дорожнього руху України, оскільки  при  дорожній обстановці, яка склалась, зайняв крайнє ліве  положення на смузі руху, так як мав намір повернути ліворуч на вулицю Шевченка до супермаркету «Наш край». Однак дана обставина не врахована  відповідачем при  складанні протоколу та винесенні  відносно позивача  постанови.

Разом з тим, при складенні протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд процесуальних порушень, зокрема, не зазначено відомостей про свідків, які були присутніми на місці події, не відібрано пояснення від свідків, порушника, оскільки останній не був не згідний з вказаним порушенням.

Також встановлено, що будь-яких даних про особу  порушника, ступінь його вини,    характеру вчиненого правопорушення,  обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність при винесенні оскаржуваної постанови відповідач не з’ясовував.

Таким чином, враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку, що постанову серії АС № 031190 від 27 серпня 2009 року  про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП слід скасувати.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 99, 159, 163, 167 КАС України, на підставі ст.ст. 22, 256, 293 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Постанову серії АС № 031190 від 27 серпня 2009 року  інспектора ДПС ВДПС з обслуговування  м. Луцька прапорщика міліції ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1  до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП скасувати.

В решті позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана  в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили  після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову може бути також подана в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Луцького міськрайонного суду                           З.А. Бовчалюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація